کد خبر: ۴۱۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵:۲۲ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۱
به دنبال بروز برخی نارآرامی های سیاسی در عراق، مرزهای چذابه و شلمچه در حوزه سیاسی دو شهرستان دشت آزادگان وخرمشهر از دوشنبه شب به درخواست مقام های مرزی عراق به صورت موقت بسته شد.

فرماندار شهرستان دشت آزادگان دوشنبه شب با اعلام این خبر گفت:ساعت ۱۶ روز دوشنبه به دنبال بروز برخی ناآرامی‌های سیاسی در عراق ، طرف عراقی درخواست کرد مرزهای چذابه و شلمچه بسته شود که ساعت ۲۰ تصمیم گرفته شد این ۲ مرز بسته شوند.

حمید سیلاوی افزود: شماری از زائران عتبات عالیات در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه که بنا بود به شهرهای مقدس عراق عزیمت کنند برگردانده شدند و عملا این ۲ مرز اصلی و رسمی بر روی زائران اربعین بسته شد.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم با رایزنی با مقام های عراقی شرایط را برای بازگشت زائران ایران به کشور و عزیمت اتباع عراقی به کشورشان فراهم کنیم ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط سیاسی و امنیتی عراق، تردد زائران از سرگرفته شود.

سیلاوی از عموم زائران حضرت سیدالشهدا(ع) که قصد عزیمت به شهرهای مقدس عراق را دارند خواست تا اطلاع بعدی به مرزهای چذابه و شلمچه مراجعه نکنند.

فرماندار دشت آزادگان ابراز امیدواری کرد با بهبود وضعیت سیاسی و امنیتی عراق ، زائران اربعین کشورمان و دیگر کشورهای جهان بتوانند از مرزهای چذابه و شلمچه در کنگره بین المللی اربعین شرکت کنند.

سیلاوی گفت: هرگونه تغییرات در بازگشایی مرزهای چذابه و شلمچه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

طبق برنامه قبلی قرار بود پیاده روی زائران اربعین حسینی از مرزهای چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵کیلومتری غرب خرمشهر از ۱۴ شهریور شروع شود.

گزارش رسیده مرزهای رسمی مهران و خسروی نیز دوشنبه شب بنا به تقاضای مقام های مرزبانی و امنیتی عراق بسته شدند.

سیدمجید میراحمدی، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور و رییس ستاد مرکزی اربعین گفت:باتوجه به نا آرامی های عراق و مقررات منع آمد و شد سفارت کشورمان در عراق اطلاعیه‌ای برای منع آمد و شد در شهرهای زیارتی صادر کرد.

پیش بینی شده اربعین امسال پنج میلیون زائر از مرزهای شش گانه کشور رهسپار کربلای معلا شوند.

براساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ۲۶شهریور روز اربعین حسینی است.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار