کد خبر: ۴۱۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۶ - ۱۷ مرداد ۱۴۰۱
موج گرمای بالای ۵۰درجه، خوزستان را فرا می گیرد؛
با خبر مدیرکل هواشناسی مبنی بر وقوع دمای بالای ۵۰ درجه در روزهای آتی، احتمال اعلام تعطیلی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای حفظ سلامتی مردم و همچنین مدیریت مصرف برق قوت گرفته است.
با خبر مدیرکل هواشناسی مبنی بر وقوع دمای بالای ۵۰ درجه در روزهای آتی، احتمال اعلام تعطیلی روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای حفظ سلامتی مردم و همچنین مدیریت مصرف برق قوت گرفته است. این دمای هوا، می تواند سلامتی شهروندان را به مخاطره بیندازد. همچنین در روزهای اخیر برخی شهرهای استان با قطع برق های طولانی مواجه شده اند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان از وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر در استان از امروز خبر داد.

محمد سبزه‌زاری  اظهار کرد: در بررسی نقشه‌های هواشناسی تا اواخر هفته جاری به ویژه در نیمه شرقی جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی  خواهد شد.

وی افزود: در این ایام در بعد از ظهرها به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری احتمال وقوع رگبارو رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای در مناطق و ارتفاعات شرقی، جنوب شرقی و شمال شرقی و وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک محلی به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی وجود دارد.

سیزه‌زاری افزود: از امروز تا اواخر هفته جاری وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر در اغلب نقاط استان خوزستان پیش‌بینی می‌شود. موج گرما دست کم تا اوایل هفته آینده در سطح استان تداوم دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته آبادان با ۵۱ و دهدز با  ۲۲.۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۳۴.۵ و ۴۸.۹ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار