کد خبر: ۴۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۴ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مرگ ۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان در هفته گذشته خبر داد.

دکتر حبیب حی‌بر با بیان اینکه در ابتدای موج بیماری سه هزار و ۲۴۱ نفر به مراکز درمانی خوزستان مراجعه کردند افزود: در هفته گذشته ۳۰ هزار و ۴۳۵ بیمار به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند که این میزان نسبت به هفته اول شروع موج بیماری، ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وی افزود: در هفته اول تیرماه تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید - ۱۹ در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های خوزستان ۶۹ نفر بود در حالی که اکنون ۶۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های خوزستان بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در ابتدای موج بیماری تنها یک بیمار اینتوبه در بیمارستان های خوزستان بستری بود که این آمار اکنون به ۲۹ بیمار افزایش یافته است.

وی در خصوص میزان تخت‌های اختصاص یافته به بیماران کووید - ۱۹ در خوزستان بیان کرد: در حال حاضر ۵۵ درصد از ۳۹۷ تخت عادی اختصاص داده شده به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان اشغال شده‌اند. 

تکمیل ظرفیت تخت های ویژه اختصاص داده شده به کرونا در بیمارستان ابوذر

حی بر گفت:  ۵۷ درصد از ۱۲۹ تخت ویژه اختصاص داده شده به بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ در بیمارستان‌های خوزستان نیز اشغال هستند.

وی اظهار داشت: در بیمارستان کودکان ابوذر اهواز، ۹۰ درصد از ۳۰ تخت عادی و ۱۰۰ درصد تخت‌های ویژه اختصاص داده شده به کودکان مبتلا به کرونا اشغال می باشند.

در حال حاضر ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، پنج شهرستان نارنجی، ۱۶ شهرستان زرد و مابقی نقاط استان آبی کرونایی هستند.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار