کد خبر: ۴۱۳۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵:۱۰ - ۰۸ مرداد ۱۴۰۱
یکی از نمایندگان مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از عملکرد برخی مسوولان در خوزستان گله مند هستیم گفت: اهواز مظلومترین شهر در حوزه‌های زیرساختی است.

مجتبی یوسفی روز پنجشنبه در آیین افتتاح ۲ مدرسه خیر ساز در منطقه مهدیس اهواز با طرح این سوال که "به چه دلیل برای انتصابات مدیران تصمیم زود هنگام گرفته می‌شود" بیان کرد: به نمایندگان گفته شده در انتصابات دخالت نکنند، الان باید پاسخ دهند که این انتصاباتی که در استان رخ می‌دهد چیست؟ یا  اعتباراتی که وارد استان می‌شود مشخص نیست چگونه توزیع و استفاده می شود.

وی مدعی شد: ۳۶۰ هزار میلیارد ریال در مصوبات سفر رییس جمهور برای خوزستان تصویب شد اما هنوز اقدامی در استان دیده نشده است این در حالی است که در استان های دیگر با استفاده از مصوبات سفر رییس جمهور به خوبی کار می‌شود.

وی در عین حال گفت: سال ۹۹، مبلغ ۲۱ هزار میلیارد ریال در حوزه عمرانی برای خوزستان جذب شدکه صرف ساخت راه ، مدرسه و پروژه های عمرانی شد و این رقم به ۸۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که امروز در حوزه فاضلاب و و بسیاری پروژه های دیگر استفاده می شود.

یوسفی بیان کرد: اگر بخواهیم کاری برای خوزستان انجام دهیم نباید فقط اخبار منفی از استان منتشر شود و یا سیاه نمایی کنیم؛ با این اقدامات مشکلی حل نمی شود. برخی به جای اینکه تلاش کنند و حاشیه کاری را کم کنند و در تلاش برای گرفتن  اعتبارات برای استان و درست هزینه کردن آن باشند، تلاش دارند تا خوزستان را سیاه جلوه کنند تا به مدیریت ناکارآمد طولانی خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: یک شبه تصمیم گرفتند که منطقه مهدیس اهواز را به شهرستان کارون ملحق کنند؛ ۹ سال پیش هم همین تصمیم گرفته شد و بعد بدون اینکه هیچ ساخت و سازی در این منطقه انجام شده باشد این منطقه به اهواز برگشت داده شد و دوباره بعد از تمام کارهایی که در این منطقه شده به شهرستان کارون ملحق شد.

یوسفی افزود: ملحق شدن منطقه مهدیس به شهرستان کارون فقط مشکلات این شهرستان محروم را  بیشتر می کند.

وی گفت: منطقه مهدیس با حدود ۴۸ هزار نفر جمعیت تا سه سال پیش مدرسه ای نداشت اما امروز چهارمین مدرسه این منطقه افتتاح شده  و مقرر شده تا یک مدرسه متوسطه اول با کمک دولت و خیران در این منطقه ساخته شود.

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با همت خیران و اداره کل نوسازی مدارس خوزستان اقدامات خوبی در استان در بخش مدرسه سازی انجام گرفته است و باید این کارهای بزرگ به مردم اعلام شود.

گزارش ایرنا حاکیست ۲ مدرسه خیر ساز ۶ کلاسه روز پنجشنبه در منطقه مهدیس افتتاح شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار