کد خبر: ۴۱۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۹ - ۰۶ مرداد ۱۴۰۱
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس ضمن تذکر شفاهی، خواستار افزایش حقوق حداکثری و معقولانه برای کارمندان، کارگران و بازنشستگان شد.
مجتبی یوسفی از لغو مصوبه غیرقانونی دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی مجلس خبرداد و نسبت به افزایش حقوق حداقلی(۱٠درصد) کارمندان، کارگران و بازنشستگان با توجه به شرایط بد اقتصادی و افزایش تورم، اعتراض کرد.

یوسفی با تاکید بر اینکه نباید برای افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان سقف تعیین شود، گفت: صندوق بازنشستگی همان اموال بازنشسته ها است که از دوران اشتغال چند ده ساله آنها جمع شده و در نظر گرفتن سقف مشخص برای افزایش حقوق آنها توسط دولت، خلاف قانون است.

نماینده اهواز با اشاره به افزایش ۳۸درصد به اضافه ۵۵٠هزار تومان، تاکید کرد: این افزایش حقوق باید شامل صندوق بازنشستگی نفت نیز بشود و ۱٠درصد افزایش حقوق بی عدالتی است.

 یوسفی با ابراز تاسف از اینکه نیروهای عملیاتی نفت که در استان های خوزستان، بوشهر و بندرعباس که در دمای ۵۵ درجه مشغول خدمت هستند مالیات سنگین پرداخت می کنند که ضروری است افزایش حقوق برای آنها متفاوت باشد و مالیات‌های آنچنانی از آنها دریافت نشود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار