کد خبر: ۴۱۲۲۵
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۶ - ۳۰ تير ۱۴۰۱
نماینده مردم شهرستان های شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه نشست روز گذشته سران قوا، مالکیت کشت و صنعت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی واگذار شد.
محمد کعب عمیر، اظهارداشت: با پیگیری انجام شده، روز گذشته واگذاری قطعی مالکیت کشت و صنعت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در نشست مشترک سران قوا به میزبانی رئیس جمهور تعیین تکلیف شد.

وی ادامه داد: واگذاری قطعی مالکیت این مجموعه تولیدی، مطالبه جدی مردم شهرستان های شوش و کرخه بود که در نهایت با نظر موافق سران قوا، محقق شد.

نماینده مردم شهرستان های شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شرکت در تاریخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ با حکم دادگاه شعبه ۲۱ حقوقی خلع ید و مالکیت آن به دولت واگذار شد ولی تاکنون نقل و انتقال سهام به طور قانونی و رسمی صورت نگرفته بود.

وی یادآورشد: طی ماه های گذشته این واحد تولیدی با چالش هایی روبرو شده بود که رفع مشکلات آن نیازمند منابع مالی بود.

کعب عمیر اضافه کرد: برای تامین این منابع، لازم بود که مالکیت شرکت کشت و صنعت هفت تپه به شکل قطعی به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی واگذار  شود که در نهایت با مصوبه روز گذشته نشست سران قوا، این واگذاری بطور کامل انجام شد.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در نزدیکی شهر تاریخی شوش و در ۴۵ کیلومتری جاده اندیمشک-اهواز در استان خوزستان قرار دارد.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه یکم تیرماه جاری با برپایی تجمع خواستار واگذاری قطعی این کارخانه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان شدند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار