کد خبر: ۴۰۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۶ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
مدیرکل هواشناسی خوزستان با اعلام هشدار سطح زرد هواشناسی در محدوده مناطق ساحلی استان و آب‌های شمال خلیج فارس، از ملوانان و صیادان منطقه خواست در تردد دریایی احتیاط کرده، و مسایل ایمنی و حفاظتی را رعایت کنند تا دچار حادثه احتمالی نشوند.

محمد سبزه زاری افزود:بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد تا روز  یکشنبه ۲۲ خرداد، آب‌های ساحلی استان و شمال غرب خلیج فارس تحت تاثیر وزش بادهای متوسط تا شدید ، مواج و توفانی است.

وی گفت: با توجه به تغییرات آب و هوایی ، توصیه می شود دریاروی محدود و از فعالیت شناگران ، گردشگران در آب‌های منطقه و فراساحل جلوگیری شود.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: با توجه به شرایط جوی پیش رو، احتمال آسیب رسیدن به قفس‌ها و تورهای صیادی ، غرق شدن شناگران، و واژگونی قایق‌های کوچک صیادی در مناطق ساحلی خوزستان وجود دارد.

سبزه زاری از فعالان بخش دریایی خواست تا ۲ روز آینده به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی، فعالیت خود را متوقف کنند.

وی گفت: تا یکشنبه هفته جاری با شمالی شدن جریانات جوی و تضعیف نسبی سامانه جنب حاره‌ای، شاهد کاهش نسبی دما تا سه درجه و کاهش میزان رطوبت هوا در بیشتر مناطق خوزستان به ویژه مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهیم بود.

روزهای نخستین هفته جاری با تقویت زبانه کم فشار جنب حاره‌ای ، بیبشتر مناطق خوزستان شاهد استقرار هوای بسیار گرم و دمای بالای ۴۹ درجه سانتیگراد بالای صفر بود.

افزایش مصرف آب و برق ، بروز برخی خاموشی‌ غیربرنامه‌ای و کاهش تاب آوری شبکه توزیع برق از پیامدهای هوای گرم و شرجی در خوزستان است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار