کد خبر: ۴۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۵:۳۴ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۱
اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به تغییرات فشار هوا، افزایش سرعت باد و وقوع گرد و غبار محلی از عصر پنجشنبه هفته جاری در خوزستان هشدار سطح زرد صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: نوع مخاطره شامل وزش باد متوسط تا شدید، خیزش گرد و غبار موقت و محلی، در ساعاتی از بعدازظهرها در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان است که تا اواسط وقت یکشنبه آینده ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: استقرار توده هوای گرم تا روز پنجشنبه در خوزستان تداوم خواهد داشت و در این مدت جریانات جنوبی به تناوب سبب افزایش رطوبت و وقوع پدیده شرجی در مناطق جنوبی، غربی و مرکز استان خواهد شد؛ از روز جمعه با شمالی شدن جریانات جوی به تدریج کاهش نسبی دما و رطوبت پیش بینی می‌شود.

محمد سبزه زاری افزود: تا اواخر وقت امروز سه‌شنبه افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده و خفیف در ارتفاعات شرقی و شمال شرقی خوزستان دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته بستان با ۴۹.۷ و ایذه با ۲۲.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند. حداکثر دمای اهواز در این مدت ۴۹.۱ و حداقل ۲۹.۱ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار