کد خبر: ۴۰۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۱
رییس جمهور روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان آبادان با اشاره به حادثه ریزش متروپل آبادان گفت: خاطیان بدانند که گذر زمان آنها را از مسوولیت پاسخگویی مبرا نخواهد کرد.
آیت الله ابراهیم رییسی  در این نشست اظهار داشت: امیدوارم رسیدگی به روابط ناسالم و فسادهای صورت گرفته هم به همان سرعت رسیدگی های میدانی  به حادثه متروپل صورت بگیرد و مردم بدانند  تا مسایل خوزستان حل نشوند هیچگاه از دستور ویژه دولت خارج نخواهد شد.

وی پس از ابراز همدردی و عرض تسلیت به بازماندگان متوفیان از حادثه متروپل و تشکر از کلیه نیروهای مردمی و دستگاههای مسوول گفت: با کسانیکه برای سودجویی بیشتر و با سوداگری و روابط ناسالم و مفسدانه چنین حوادثی را رقم می زنند باید برخورد عبرت آموزی صورت گیرد و خاطیان بدانند که گذر زمان آنها را از مسولیت و پاسخگویی مبرا نخواهد کرد.

رییس جمهور در ادامه گفت: مردم به حق انتظار دارند به روابط ناسالم و فسادهای صورت گرفته منجر به حادثه متروپل هم به موازات اقدامات فنی و میدانی، با سرعت رسیدگی شود.

وی در این جلسه تاکید کرد: این چهارمین حضور من در استان خوزستان است و حضورم در نقاط مختلف کشور تا زمانیکه مشکلات مردم حل شود ادامه خواهد داشت.
آیت الله رییسی که بلافاصله پس از بیست و سومین سفر استانی دولت به استان آذربایجان شرقی به آبادان سفر کرده است گفت: مصوبات سفرهای گذشته به خوزستان هم باجدیت تا زمان تحقق نتیجه پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه  رسیدگی به پرونده متروپل در بخش فنی با نظر کارشناسان در زمینه آواربرداری در جریان است، گفت: در بخش حقوقی نیز به مطالبات همه افرادی که شاکی و مدعی هستند رسیدگی و تلاش می شود هیچ صاحب حقی احساس نکند حقش ضایع شده است.

رییس جمهور از مسئولان اجرایی و نظارتی مثل نظام مهندسی و شهرداری ها خواست بدون هیچ اغماضی  مسئولیتشان را در قالب تخلفات انجام دهند.

آیت الله رییسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه خوزستان چه در زمان انقلاب و چه در هشت سال دفاع مقدس دین خود را ادا کرده و خط مقدم بوده است گفت: مساله خوزستان و آبادان را جزء اولویت ها قرار داده ایم و کارگروهی هم پیشتر در این زمینه فعال شده و در حال پیگیری است.

او ادامه داد: مسائل خوزستان و آبادان فقط رسیدگی به پرونده متروپل نیست بلکه باید بصورت جدی همه مسایل خوزستان پیگیری شود.

رییس جمهور تاکید کرد: پیام سفرش به آبادان این است که مسئولان بدانند مسئله خوزستان از دستور کار دولت خارج نمی شود و تا وقتی که مشکلات حل نشود این سفرها ادامه دارد.

 ساختمان دوقلوی ۱۱ طبقه متروپل آبادان  دوم خرداد ماه سالجاری ریزش کرد که در اثر آن ۳۷ نفر کشته و ۳۷ نفر نیز مصدوم شدند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار