کد خبر: ۴۰۵۷۸
تاریخ انتشار: ۰۴:۳۸ - ۰۵ خرداد ۱۴۰۱
استاندار خوزستان گفت: فاجعه متروپل آبادان را درس عبرتی برای خاطیانی خواهیم ساخت که جان هم‌وطنانشان را فدای منافع شخصی می‌کنند.
صادق خلیلیان شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: علت ریزش ساختمان عدم رعایت ضوابط فنی و غفلت در ساخت وساز طی سال‌های ٩۶ تا ٩٨ بوده است.

وی بیان کرد: در ابتدا مجوز ۶ ساخت طبقه برای این ساختمان صادر شده بود اما با گذشت زمان طی ۲ نوبت سه طبقه و ٢ طبقه به آن اضافه شد.

استاندار خوزستان گفت: البته متروپل هنوز به صورت کامل ساخته نشده بود و ساخت وساز در آن ادامه داشت.

استاندار خوزستان گفت: در طبقه پایین سازه متروپل چندین مغازه فعال شده بود، موضوع عدم رعایت ضوابط فنی در این سازه مورد پیگرد شدید قرار خواهد گرفت و با صاحب ساختمان، سازندگان و عوامل دست‌اندرکار در شهرداری با اشد مجازات برخورد خواهد شد.

خلیلیان افزود: نیروهای متخصص حاضر در محل حادثه از سراسر استان و برخی نقاط کشور وارد صحنه شده‌اند.

وی اظهار داشت: با توجه به لرزان بودن پایه‌های ساختمان نیازمند دقت هستیم زیرا بخشی از سازه فرو ریخته و بخش دیگر آن به شدت آسیب دیده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: براساس اعلام علوم پزشکی آبادان آمار فوت‌ شدگان حادثه متروپل تا این لحظه به ١۶ نفر رسیده است، ضمن اینکه ٣٧ نفر مجروح شده‌اند.

خلیلیان گفت: بیشتر مجروحان حادثه به صورت سرپایی درمان شده‌اند و عملیات برای یافتن افراد احتمالی گرفتار در زیر آوار ادامه دارد.

وی گفت: از این فاجعه درس عبرتی برای خاطیانی خواهیم ساخت که جان هم‌وطنانشان را فدای منافع شخصی می‌کنند.

برج دوقلوی متروپل آبادان ظهر دوشنبه هفته جاری دچار حادثه ریزش شد.

در سومین روز وقوع این حادثه، امداد رسانان همچنان مشغول امداد رسانی و آواربرداری هستند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار