کد خبر: ۴۰۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵:۵۶ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: از ابتدای کرونا تاکنون ۸۸ هزار و ۸۸۷ خوزستانی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند.
دکتر حبیب حی بر با اشاره به امار بیماران کرونایی بستری در اهواز، اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون ۷۸ هزار و ۹۶۰ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شدند.

وی افزود: در اپیدمی کرونا تعداد تخت به ظرفیت بیمارستانی اضافه نشد ولی تبدیل وضعیت تخت ها از شرایط عادی به کرونایی صورت گرفت و هر زمان لازم باشد، این تبدیل وضعیت صورت می گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در پیک چهارم بیماری - از ابتدای مرداد ۱۴۰۰ تا ابتدای بهمن ماه همان سال- مبلغ ۶۷ میلیارد ۹۲۹ میلیون ریال برای خرید تجهیزات هزینه شد در حالی که در پیک پنجم بیماری با مدیریت بهتر شرایط -از ابتدای بهمن سال ۱۴۰۰ تاکنون- مبلغ پنج میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال هزینه شده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت بیماری کووید-۱۹ در خوزستان بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۹ بیمار کرونایی از بیمارستان‌های خوزستان مرخص شدند.

ثبت روز بدون فوتی کرونایی در خوزستان

حی بر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوت کرونایی نداشتیم و میزان بستری ها نیز نسبت به روز قبل کاهشی بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: هم اکنون ۵۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان بستری بوده که از این تعداد ۲۹ مورد در بخش های ویژه تحت مراقبت هستند.

حی بر افزود: در شبانه روز گذشته - از ساعت هشت صبح ۳۰ اردیبهشت تا هشت صبح ۳۱ اردیبهشت- ۱۲ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان های خوزستان بستری شدند.

بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۶ شهرستان آبی کرونایی هستند.

تاکنون بیش از هفت میلیون و ۲۶۵ هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان به جامعه هدف تزریق شده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار