کد خبر: ۴۰۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۳ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با بیان اینکه شرایط موجود نباید موجب عادی انگاری شود گفت: شرایط کرونا قابل محاسبه‌ نیست لذا باید اهرم‌های مقابله با این ویروس حفظ شود.
ولی اله حیاتی روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که در محل استانداری خوزستان برگزار شد بیان کرد: خوزستان هم اکنون در شرایط مساعدی از نظر کرونا به سر می‌برد اما رعایت شیوه نامه های بهداشتی و واکسیناسیون باید در دستور کار قرار گیرد همچنین دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید نظارت لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه فرمانداری‌ ها باید گشت‌ مشترک خود را راه‌اندازی کنند و بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی نظارت کافی داشته باشند افزود: بیمارستان سابق طالقانی اهواز که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته بود، همچنان باید باقی بماند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان با اشاره به شروع فصل امتحانات دانش آموزان گفت: باید دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، واکسیناسیون دانش‌آموزان و فاصله‌گذاری صندلی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها به هنگام برگزاری آیین‌ها همکاری لازم را داشته باشند افزود:اطلاع رسانی از سوی صدا و سیمای استان همچنان باید ادامه داشته و بخشی از برنامه‌های آن باید به کرونا اختصاص پیدا کند.

حیاتی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون برای مقابله با کرونا ادامه داد: لازم است که واکسن تاخیری‌ها هرچه سریع‌تر نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود که گروه‌های سیار برای تکمیل دوره واکسیناسیون دانش‌آموزان در مدارس مستقر شوند تا درصد بیشتری از این قشر واکسینه شوند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان گفت: باید آمادگی لازم در استان برای مواجهه با شرایط احتمالی کرونا ایجاد شود تا با مشکل روبه رو نشویم.

هم اکنون ۱۳ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۴ شهرستان آبی کرونایی هستند.

 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار