کد خبر: ۴۰۳۶۰
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۴ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
رئیس علوم پزشکی اهواز عنوان کرد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به سیر نزولی شاخص‌های بیماری‏، گفت: خطری که اکنون ما را تهدید می‌کند‏ کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری است.

دکتر محمدحسین سرمست در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که در استانداری خوزستان برگزار شد‏، با اشاره به روند کاهش شاخص‌های بیماری اظهار کرد: در دو هفته اردیبهشت‌ماه، موارد ابتلا به بیماری ۴۶ درصد، موارد بستری ۴۰ درصد و موارد فوت ناشی از کرونا ۵۵ درصد کاهش داشته است. در ۲۴ ساعت گذشته نیز مورد فوتی ناشی از کرونا نداشته‌ایم.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۳۰۰ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی استان خوزستان مراجعه کردند که یک هزار و ۲۷۶ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در حال حاضر ۱۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که ۷۷ نفر در بخش‌های عادی و ۴۰ نفر در بخش‌های ویژه بستری‌اند. ۱۳ نفر نیز اینتوبه شده‌اند.

وی افزود: با توجه به سیر نزولی شاخص‌های بیماری‏، خطری که اکنون ما را تهدید می‌کند‏ کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری است که می‌تواند خطرناک باشد.

سرمست با اشاره به روند واکسیناسیون در خوزستان گفت: همچنان میزان پوشش واکسیناسیون تغییر زیادی نداشته به گونه‌ای که اکنون پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال ۸۵.۴ درصد‏، نوبت دوم ۷۳.۶ درصد و نوبت سوم در افراد بالای ۱۸ سال ۳۳.۳ درصد است.

وی افزود: پوشش نوبت اول واکسیناسیون دانش‌آموزان خوزستانی نیز ۸۴ درصد و نوبت دوم ۶۸.۳ درصد است که باید پوشش واکسیناسیون این افراد نیز تکمیل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همچنان بهداشت نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی را انجام می‌دهد. حوزه درمان نیز آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم را دارد.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار