کد خبر: ۴۰۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۳ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سیاست های اشتباه و اغلب همراه با آزمون و خطای تیم اقتصادی دولت گفت: قوه مجریه باید پاسخگوی کاهش قدرت خرید و تضعیف وضعیت معیشتی مردم باشد.

محمد کعب عمیر با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت در کنترل قیمت ها عملکرد مطلوبی نداشته است اظهارداشت: این وضعیت بیش از پیش باعث نگرانی مردم و مجلس شورای اسلامی شده است.

وی ادامه داد: مهمترین رسالت تیم اقتصادی دولت باید بهبود وضعیت معیشتی مردم باشد اما این امر تاکنون به خوبی مدیریت نشده است.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی به وعده وزرا و تیم اقتصادی دولت در زمان رای اعتماد اشاره کرد و گفت: آنچه که امروز از عملکرد این تیم مشاهده می شود ؛ ضعف در انجام وظایف قانونی است که برای کنترل گرانی ها بر عهده دولت گذاشته شده است.

کعب عمیر اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف افزایش قدرت خرید جامعه کارگری، ساختار افزایش دستمزدها را به پیش برده اما از سوی دیگر می بینیم که این مسئله به بهانه ای برای گرانی ها تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه تیم اقتصادی دولت نیاز به بازنگری جدی دارد گفت: در شرایطی که کشور نیازمند نیروهای توانمند و کارشناس در حوزه اقتصادی دارد، دولت اقداماتی را در پیش گرفته که همراه با آزمون و خطا هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اذعان داشت: از دولت خواسته می شود ضمن ترمیم بدنه مدیران و تصمیم گیران اقتصادی کشور، بیش از پیش مشورت پذیر باشد و از انجام تصممیات شتاب زده و خلق الساعه پیشگیری کند.

نماینده مردم شوش و کرخه با اشاره به اینکه قیمت آرد امروز به چالشی جدی در جامعه تبدیل شده است گفت: نباید اجازه داد با تصمیمات غیرکارشناسی، بیش از این مردم دچار زحمت شوند.
وی بیان داشت: قشر کم درآمد جامعه نیاز دارد که تصمیمات اقتصادی دولت باعث بهبود شرایط زندگی آنها شود و در همین راستا باید از تصمیمات خودسرانه برخی مدیران دولتی جلوگیری کرد.
کعب عمیر یادآورشد: مردم در شرایط فعلی توان تحمل گرانی های موجود را ندارند و انتظار می رود که دولت هرچه سریعتر برای ترمیم تیم اقتصادی خود وارد عمل شود.

وی یادآورشد: دولت برای اینکه بتواند در عرصه اقتصادی کشور حرفی برای گفتن داشته باشد باید با واقعیت های موجود روبرو شود و از شعارهایی با کاربرد سیاسی پرهیز کند.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری و گرانی همچنان بزرگترین مشکل مردم کشور محسوب می شود گفت: رفع این مشکلات نیازمند بکارگیری از توان و دانش علمی افراد کارشناس و آگاه به امور است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار