کد خبر: ۳۹۳۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۶ - ۰۵ بهمن ۱۴۰۰
رئیس علوم پزشکی آبادان:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه در مرز شلمچه امکانی برای قرنطینه افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد، گفت: در شرایط فعلی تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که مثبت بودن تست را به این افراد اطلاع دهیم تا تحت‌الحفظ به مقاصد خود برسند و در منازل خود قرنطینه شوند.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به چگونگی کنترل ترددها در مرز شلمچه اظهار کرد: اتباع خارجی به محض ورود به مرز، مورد مراقت سندرمیک قرار می‌گیرند و در صورت علامت‌دار بودن بدون انجام تست به مبداء عودت داده می شوند اما در صورتی که علامت‌دار نباشند، از آن‌ها تست گرفته می‌شود و در صورت مثبت بودن تست به کشور خود عودت داده می‌شوند بنابراین در خصوص تردد اتباع خارجی در مرز مشکلی نداریم.

 وی افزود: در مرز شلمچه امکانی برای قرنطینه افراد مبتلا به کرونا وجود ندارد؛ بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا نیز ایجاد مراکز قرنطینه بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست و فرمانداری‌ها باید چنین مکانی را آماده کنند.

سلمان‌زاده بیان کرد: در شرایط فعلی تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که مثبت بودن تست را به این افراد اطلاع دهیم تا تحت‌الحفظ به مقاصد خود برسند و در منازل خود قرنطینه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اشاره به تاکید ستاد استانی مدیریت کرونا بر لزوم قرنطینه افراد ورودی آلوده و مبتلا  به کرونا به کشور تصریح کرد: زمانی که تصمیمی گرفته می‌شود باید عملیاتی باشد. نباید چیزی مصوب شود که عملیاتی نباشد.

وی بیان کرد: در زمان اربعین حسینی موقتا درمانگاهی که در شلمچه داشتیم برای قرنطینه بیماران مورد استفاده قرار گرفت اما اکنون این مرکز کارگاه فعال و در حال تجهیز است و شرایط قرنطینه را ندارد. امیدواریم این مرکز در شلمچه به عنوان اولین بیمارستان مرزی کشور راه‌اندازی شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار