کد خبر: ۳۹۳۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۴ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
مدیرکل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان گفت: ۶۰ بانک استان به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا طی امسال به مراجع قضایی معرفی شدند.

رسول امیری در نشست با بازرسان ویژه کرونا در استان اظهار داشت: این بانک ها به علت بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا و نداشتن تهویه مناسب از سوی اداره کل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی افزود: قاضی پرونده طی حکمی روسای این ۶۰ شعبه بانکی را به مدت ۶ ماه ملزم به حضور در کلاس های بهداشتی در مراکز بهداشتی در روزهای چهارشنبه نموده ضمن اینکه این افراد باید گواهی حضور خود را در کلاس های بهداشتی با مهر بهداشت به قاضی مربوطه تحویل دهند.

امیری با بیان اینکه یک صد بازرس و سربازرس ویژه کرونا در خوزستان فعالیت دارند افزود:در شهرستان‌ها نیز کمیته بازرسی متشکل از کارشناس بازرسی فرمانداری، نماینده صمت ،نظام پزشکی، بهداشت، معاونت درمان ،بانک ،اصناف و ورزش و جوانان در این بازرسی ها حضور دارند.

وی گفت: از تمام ادارات و دستگاه‌های دولتی و خصوصی ، بانک ها، سازمان ها ،مراکز درمانی، آزمایشگاه‌ها، مطب ها، مراکز تصویربرداری، داروخانه ها ،اماکن ورزشی و اصناف بازدد به عمل می آید.
امیری اظهار داشت :کار بازرسان و سربازرسان به مثابه کار جهادی و بسیجی است و عمده زحمات ستاد استانی کرونا به دوش این افراد است.

مدیر کل مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی استانداری با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت خوزستان از نظر کنترل شیوع کرونا شرایط خوبی است اما نباید عادی انگاری شود گفت: با توجه به سویه جدید کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی ، بازرسی و نظارت بیشتری باید صورت گیرد همچنین همکاری مردم و مسئولان در این راستا باید بیشتر نمایان باشد.

امیری یکی از دغدغه های مردم را رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز درمانی عنوان کرد و افزود: طبیعی است که این امر با حضور کارشناسان بازرسی اداره کل بازرسی مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری در کنار نظام پزشکی و معاونت بهداشتی و گشت های مشترک از مطب ها و مراکز امکان پذیر است.

وی همچنین اظهار داشت: بازدید از مدارس و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدارس و نظارت بر واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان توسط تیم های بازرسان ویژه در حال انجام است.
امیری افزود:اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان ضمن نظارت بر رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی ، استفاده از ماسک و تهویه مناسب در اماکن عمومی با موارد تخلف برخورد کرده و موارد تخلف را به مراجع قضایی معرفی می کند.

هم اکنون تمام شهرستان‌های خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار