کد خبر: ۳۹۲۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴:۰۳ - ۲۳ دی ۱۴۰۰
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از مرگ ۵۱۰ نفر و افزایش ۱۷ درصدی نسبت به سال قبل بر اثر سوانح جاده‌ای استان خوزستان در ۱۰ ماهه اول سال خبر داد.

دکترعلی خدادادی در آیین آغازین دوره‌های تربیت مربی جستجو و نجات در محیط‌های آبی و حوادث حمل و نقل که در مجموعه سد و نیروگاه کرخه برگزار شد، اظهار کرد: انتظار می‌رود که تحول و توسعه زیرساخت‌ها در همه ابعاد و بازنگری در شیوه‌ها و تجربیات جمعیت هلال احمر صورت گیرد و برنامه آموزشی در قالب دوره‌های بازآموزی برای ارائه آموزش‌های تخصصی و همگانی توسط افراد متخصص و صاحب نظر تهیه و تدوین شود.

وی ادامه داد: البته ارتباطات بین‌المللی نیز می‌تواند نقش موثرتری داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: دانشگاه‌های نسل اول و دوم پشت سرگذاشته شده‌اند. دانشگاه‌ها در ابتدا آموزش‌محور و پژوهش‌محور بودند و بعد از آن به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم پیش رفتند. ما نیز در شیوه‌های آموزشی نیاز به تغییر نگرش داریم. قطعا این امر با مطالعه و تحقیق و ارتباطات مستمر با مراکز علمی و آموزشی محقق می‌شود.

خدادادی با تاکید بر اینکه آموزش باید مبتنی بر نیاز جامعه باشد، گفت: در زمان سیل و زلزله ضرورت آموزش همگانی احساس می‌شود. وقتی منطقه‌ای زلزله‌خیز است باید آموزش‌های مبتنی بر نیاز در آن منطقه ارائه شود. البته باید ببینیم که چه تهدیدهای جدیدی وجود دارد و تخصص لازم را در آن زمینه کسب کنیم تا بتوانیم به مردم خدمات ارائه دهیم. به عنوان مثال انفجار گاز و یا خشکسالی تهدید جدیدی است، اما آیا در این زمینه کاری انجام شده است؟ برای پدیده‌های نوظهور باید بخشی را در نظر بگیریم. اگر به روز نباشیم، قطعا با مسائل و تهدیدهایی روبه‌رو می‌شویم که آمادگی مقابله با آن را نخواهیم داشت.

وی افزود: در کشور دومین رتبه در مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای است که پس از بیماری‌های قلبی قرار گرفته است. در روز گذشته و در ماه گذشته نیز شاهد مرگبارترین تصادفات بودیم. در ۱۰ ماه ابتدای سال، ۵۱۰ کشته در سوانح جاده‌ای استان خوزستان داشته‌ایم که ۴۰ تا ۵۰ درصد آن مربوط به موتورسواران بوده است. فاجعه‌های مستمر را پشت سر گذاشته‌ایم که همه آن‌ها ناشی از نبود آموزش و عدم توجه به قوانین است و مشکلات زیر ساختی که بخش مهمی نیز به شرایط فردی بازمی‌گردد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: آموزش باید مبتنی بر نیاز جامعه باشد؛ آموزشی که بتواند نگرش را تغییر دهد. کسی که آموزش می‌بیند حداقل انرژی را با حداکثر بازدهی به کار خواهد گرفت. بازآموزی و اشنایی با روش های نوین اموزشی در همه حوزه‌ها نیاز داریم تا زمینه کاهش مخابرات وتاب آوری در جامعه را فراهم کنیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار