کد خبر: ۳۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۷ - ۲۰ دی ۱۴۰۰
استاندار خوزستان با اشاره به شناسایی ۲۱ منطقه درگیر با آسیب های اجتماعی متعدد در این استان گفت: طرح های مختلفی برای کمک به این مناطق در دست پیگیری و اجرا است.

صادق خلیلیان در نشست شورای فرهنگی و اجتماعی خوزستان در سرسرای استانداری اظهار داشت: سه طرح برای برطرف کردن آسیب های اجتماعی دراستان تهیه شده است که برای اجرای موفق این طرح ها نیاز به تشکیل کارگروه است.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه  این طرح ها به منظور رفع محرومیت و ایجاد اشتغال در این مناطق اجرا می شود به دستگاه های مربوطه تاکید کرد کارگروهی در این خصوص تشکیل دهند تا این طرح ها کارشناسی شده و تا پایان امسال اجرا شوند  چرا که طرح هایی که بدون کارشناسی عملیاتی شوند نتیجه مطلوبی نخواهند داشت.

خلیلیان همچنین افزود: باید برای اجرای موفق این طرح ها اعتبار مشخصی در نظر گرفته شود و تمامی دستگاه های مربوطه باید در این راستا کمک کنند.

استاندار خوزستان در ادامه با بیان اینکه برای نگهداری معتادان متجاهر دچار مشکل هستیم گفت: در این راستا باید یک طرح کارشناسی شده تهیه شود.

وی در خاتمه با اشاره به اهمیت ثبت و پاسداشت میراث معنوی دفاع مقدس در استان بیان کرد: آثار معنوی دوران دفاع مقدس در خوزستان باید به عنوان یک گنجینه ارزشمند ثبت شوند تا چراغ راهی برای آیندگان و مسئولان در امر اداره کشور باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه حفاظت از آثار تاریخی در ۲ بخش آثار ملموس و آثار ناملموس (معنوی) انجام می شود اظهار داشت:از سال ۸۷ ثبت آثار ناملموس آغاز شده و تا کنون ۹۲ اثر ناملموس خوزستان به ثبت رسیده است و هفت اثر دیگر نیز در دست ثبت است.

 حکمت اله موسوی افزود: یکی از آثار فرهنگی ناملموس اهدای گل نرگس به آستان مقدس امام رضا (ع) است که هر ساله در زمان برداشت این گل هشت هزار شاخه گل نرگس از بهبهان تقدیم حرم مطهر رضوی می شود.

وی اظهار داشت: این آیین ۶۰ سال است که از سوی مردم بهبهان انجام می شود که به عنوان میراث معنوی خوزستان ثبت ملی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان افزود: طبق مصوبه هیات دولت برای پاسداری از میراث ناملموس  کارگروه های شهرستانی باید تشکیل شود.

وی در ادامه با اشاره به آثار دوران دفاع مقدس گفت: از سال ۸۶ تا سال ۹۶ بالغ بر ۲۴ اثر از یادمان های دوران دفاع مقدس در خوزستان به عنوان میراث معنوی ثبت شده و از سال ۹۷ تا کنون نیز ۱۴ اثر ثبت شده است ضمن اینکه هفت اثر نیز در دست ثبت است.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار