کد خبر: ۳۹۲۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۵ - ۲۰ دی ۱۴۰۰
کارشناس اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان:
در روزهای اخیر پایداری جو و مه‌آلودگی خوزستان و شرایط زمستانی در کنار فعالیت صنایع بزرگ، دست به دست هم داده‌اند تا آسمان دی‌ماه اهواز به خاکستری تیره بزند.

مه که میهمان زمستان‌های اهواز است این روزها به جای رنگ سفید، تیره و کثیف است و رودخانه کارون صبح و شب در غبار سنگینی فرو رفته است. با این وجود فعالیت‌های صنعتی و آمد و شدهای ترافیکی همچنان ادامه دارند و به نظر نمی‌رسد تمهیدی برای کاهش آلودگی هوای اهواز اندیشیده شده باشد.

در این شرایط، کارشناس اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به آلودگی هوای اخیر، خواستار کاهش فعالیت‌های منجر به تشدید آلودگی در شهر اهواز شده است.

علیرضا آذریان، با اشاره به آلودگی هوای این روزهای اهواز اظهارکرد: آلودگی اهواز در مدت اخیر به دلیل فعالیت‌های ناشی از عدم آگاهی و رعایت فردی مساله زیست محیطی از جمله آتش زدن مزارع، استفاده از خودروهای تک سرنشین، آتش‌سوزی زباله و همچنین آتش‌سوزی لاستیک‌ها در کنار ایستایی هوا، تشدید شده است.

وی ادامه داد: همچنان گزارش‌هایی از وقوع آتش‌سوزی در سایت دفن زباله صفیره در شرق اهواز به دست می‌رسد. همکاران ما پیگیری‌های قانونی را در این خصوص انجام داده‌اند و انتظار می‌رود از سوی شهرداری در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

آذریان با اشاره به تاثیر فعالیت صنایع در آلودگی اهواز، افزود: محوریت نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی با سازمان حفاظت محیط زیست است که یک بعد آن باید توسط سازمان‌ها و بعد دیگر آن توسط سایر آحاد جامعه انجام شود. اگر برنامه‌ریزی‌ها برای رسیدن به آرمان‌های زیست محیطی معطوف شود، سازمان‌ها نیز با ما همگام خواهند بود.

کارشناس اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست قوانین و ضوابط را اعمال می‌کند اما این قوانین باید توسط همه سازمان‌ها و مردم اجرا شوند.

وی افزود: در این روزها هوای اهواز در شرایط ناسالم قرار گرفته است و در این شرایط باید فعالیت‌های منجر به تشدید آلودگی محدود شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار