کد خبر: ۳۹۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۱۸ دی ۱۴۰۰
اما نکته قابل تامل در این جلسه غیبت شهردار کلانشهر اهواز است. علیرغم حضور مدیرعامل شرکت آبفا استان و مدیر آبفا اهواز که علی القاعده می توانستند به جای حضور خود معاونین مربوطه را به جلسه گسیل کنند اما لابد موضوع مهم و معضل قدیمی شهروندان اهوازی آنقدر برای این دومسئول وظیفه شناس حائز اهمیت بود که شخصا روز تعطیل خود را به ان اختصاص دهند.
نشست مشترک شهرداری و شرکت آبفا اهواز به منظور هماهنگی بیشتر برای حل مشکل نقاط بحرانی در دفع آب‌های سطحی و فاضلاب برگزار شد. این عنوان خبری بود که دیروز جمعه 17 دی ماه 1400 روی خروجی برخی از خبرگزاری ها و پایگاه های خبری محلی قرار گرفت. تا اینجا برگزاری این نشست آن هم در روز تعطیل جای بسی خوشحالی و تقدیر از مسئولین شهرداری و آبفا استان و اهواز دارد. 

اما نکته قابل تامل در این جلسه غیبت شهردار کلانشهر اهواز است. علیرغم حضور مدیرعامل شرکت آبفا استان و مدیر آبفا اهواز که علی القاعده می توانستند به جای حضور خود معاونین مربوطه را به جلسه گسیل کنند اما لابد موضوع مهم  و معضل قدیمی شهروندان اهوازی آنقدر برای این دومسئول وظیفه شناس حائز اهمیت بود که شخصا روز تعطیل خود را به ان اختصاص دهند. 

از سوی دیگر غیبت شهردار کلانشهر اهواز که در روزهای اول کاری خود رفع معضل دفع آب های سطحی در کلانشهر اهواز را از اولویت های خود عنوان کرده بود در این جلسه قابل تامل بود. 

مشخص نیست که شهردار امینی همزمان با برگزاری این جلسه آنهم در سطح مدیران عامل شرکت آبفا استان و اهواز مشغول چه کاری مهمتر از معضل دفع آب های سطحی که زندگی را برای بسیاری از شهروندان در برخی از محلات کم برخوددار دشوار کرده است بوده است که ترجیح داده است دو مدیر منطقه را از طرف خود به این جلسه اعزام کند.

امیدواریم روابط عمومی شهرداری کلانشهر اهواز برای غیبت شهردار اهواز در این جلسه توجیه منطقی داشته باشد. غیبت شهردار اهواز در این جلسه در حالی است که رییس جمهور در نخستین سفر خود به استان خوزستان ، حل معضل فاضلاب اهواز را جزو رئوس کاری خود در دولت سیزدهم عنوان کرد. همچنین مقام معظم رهبری با  اختصاص 50 میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فضلاب اهواز از صندوق توسعه ملی موافقت کردند که نشان از توجه خاص معظم له نسبت به رفع این معضل مردم اهواز دارد. 

اینکه آیا حضور مدیر دو منطقه از مناطق هشتگانه شهرداری اهواز در این جلسه غیبت سوال برانگیز شهردار اهواز را توجیه می کند و اصولا آیا این دو مدیر محترم منطقه از اختیارات لازم برای تصمیم گیری و تایید و اجرای مصوبات این جلسه برخوددار بوده اند مساله ای که باید منتظر پاسخ آن از سوی روابط عمومی شهرداری کلانشهر اهواز در روزهای آتی بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار