کد خبر: ۳۹۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴:۳۰ - ۱۶ دی ۱۴۰۰
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روند بازسازی در مناطق زلزله زده اندیکا را رضایت بخش دانست و گفت: بازسازی در مناطق زلزله زده اندیکا به جد شروع شده و در حال انجام است .

حجت الاسلام حسین روحانی نژاد در جریان بازدید از روستاهای گلالگ و گوراب گچی در اندیکا به خبرنگار ایرنا افزود: خوشبختانه بخشی از واحدهای مسکونی در این روستاها به مرحله سقف رسیده ، برخی دیوارچینی شده و تعدادی هم در حال اجرای فونداسیون هستند.

وی افزود : با توجه به پراکندگی این مناطق و مسافت زیاد با مرکز استان ، انتقال مصالح با سختی های زیادی انجام می شود اما برنامه ریزی شده که بازسازی ها در موعد مقرر به سرانجام برسد .

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد : بعد از پایان کار بازسازی واحدهای احداثی ، تعمیر واحدهای آسیب دیده از زلزله در اندیکا در دستور کار قرار می گیرد .

وی گفت : هرجا نیاز به ارزیابی باشد بنیاد مسکن آمادگی دارد تا ارزیابی لازم را انجام دهد و هر اقدامی برای بازسازی و تعمیر واحدهای آسیب دیده لازم باشد انجام می شود .

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته پنج زلزله بزرگ که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد که اندیکا در استان خوزستان را نیز لرزاند.

به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد.

۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند.

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان دارای حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت است.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار