کد خبر: ۳۹۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳:۳۲ - ۱۳ دی ۱۴۰۰
رییس مرکز بهداشت غرب اهواز:
رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: توصیه اکید ما برای تزریق دُز سوم و یادآور واکسن کرونا، واکسن های پاستوکووک پلاس، سینوفارم و برکت می باشد که جزو واکسن‌های بدون عارضه هستند.

دکتر مهران احمدی بلوطکی در نشست ستاد کرونای اهواز که در محل فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: متقاضیان دریافت نوبت دوم واکسن که در نوبت اول آسترازنکا تزریق کرده اند، فقط برای واکسن آسترازنکا مراجعه کنند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط موجود و ورود سویه اُمیکرون از مردم تقاضا می شود حتی یک لحظه هم تزریق واکسن کرونا را به تاخیر نیندازند.

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان اینکه ثبات شرایط کنونی نباید موجب عادی انگاری شود گفت:افرادی که یک دُز واکسن تزریق کرده اند باید دُز دوم خود را هر چه سریعتر تزریق کنند.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است افزود: اقدامات مناسب باید قبل از شیوع بیماری صورت بگیرد به همین دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچنان ضروری و الزامی است.

احمدی بلوطکی با اشاره به اینکه قدرت سرایت سویه اُمیکرون به مراتب بیشتر از سویه های قبلی است گفت: در برخی از کشورها موارد ابتلا به بیماری ظرف مدت کوتاهی چند برابر شده است همچنین در کشورمان تعداد مبتلایان به سویه اُمیکرون روز به روز در حال افزایش است که باید این موضوع را جدی گرفت.

وی افزود: در شرایط فعلی افزایش پوشش واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و اجرای دقیق طرح شهید سلیمانی بسیار حیاتی بوده و به ما کمک می کند تا وارد پیک نشویم.

در حال حاضر تمام شهرهای خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار داشته و تاکنون بیش از ۶ میلیون دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

 

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار