کد خبر: ۳۸۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۴ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از ورود زایران اربعین حسینی به خرمشهر جلوگیری میشود / زایرین به خرمشهر سفر نکنند
به گزارش صبحانه پرس(آراس) معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر امروز  چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در ساختمان فرمانداری برگزار گردید اظهار داشت: امسال توفیق خدمت‌گذاری به زائران به سراسر دنیا و ایران اسلامی از ما صلب شد و 
طبق ابلاغیه و تصمیماتی اتخاذ شده از سوی وزارت کشور و استانداری خوزستان پیاده روی اربعین در خرمشهر و مرز شلمچه برگزار نمی‌شود.
وی با بیان اینکه امسال هیچ برنامه ای برای استقبال از زائران و کاروان ها نداریم گفت: همچنین بردولت عراق بر اساس سیاست های خود هیچ زایر ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان را نمی پذیرد.
حیدری افزود: بر اساس پروتکل های مصوب ستاد کرونای کشور راهپیمایی اربعین که به عنوان کنگره جهان اسلامی تلقی می شد امروز بر همین اساس با تمرکز بر اجرای این سیاست ها و به تبع از مقام عظمی ولایت از فرصتی که دشمن آن را تبدیل به تهدید کند سیاست‌های دشمن را خنثی می‌کنیم.
وی در ادامه گفت: تمام موکب‌ها در مسیر شلمچه حق برپایی ندارند و هیچ موکبی بر اساس این ابلاغیه فعال نخواهند بود.
وی از همه هیات امنای مساجد و حسینیه ها درخواست کرد و گفت: هیات های امنای مساجد و حسینیه ها از هرگونه اهتمام و‌پذیرش و دعوت زائران پرهیز کنند.
فرماندار ویژه خرمشهر اظهار داشت:  ائمه جمعه سراسر کشور، استان خوزستان و شهرستان خرمشهر خواهش دارم توصیه کنند حرکتی از مقصد به سمت خرمشهر انجام نشود.
حیدری افزود: در صورت سوء استفاده دشمنان از رسانه ها و فعالان فضای مجازی با انتشار اخبار موثق با همراهی همه مسئولان فرهنگی و انسجام عمومی در همه نقاط کشور به وجود آید که این سیاست‌های رسانه‌ای دشمن در جهت تبدیل شدن به وفاق عمومی خنثی کند و شاهد همگرایی و وحدت در تمام سطوح جامعه و نظام شویم.
وی ادامه داد: برنامه ها و سیناریوهای مختلف برای جلوگیری از حرکت زائران در دستور کار داریم و مصوباتی در جلسه شورای تامین امروز شهرستان خرمشهر داشتیم و آنها به دستگاههای فرهنگی و خدماتی ابلاغ و اجرایی می‌شود.
حیدری ادامه داد: به فرمانداران دیگر شهرهای استان از مقصد مانع حرکت کاروان ها به سمت خرمشهر باشند و بر همین اساس هیچ گونه آمادگی و استقبال و پذیرش در زمینه استقرار و بازگشت زائران نداریم لذا مایل نیستیم تنگناها و چالش ها در این زمینه ایجاد شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار