کد خبر: ۳۸۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با توجه به همه‌گیری بیماری ویروسی کرونا و آمار افزایشی و نگران کننده مبتلایان یک ضرورت است که از سوی همگان باید مورد توجه قرار گیرد.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با توجه به همه‌گیری بیماری ویروسی کرونا و آمار افزایشی و نگران کننده مبتلایان یک ضرورت است که از سوی همگان باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار صبحانه پرس(آراس) شکرالله سلمان‌زاده امروز چهارشنبه در نشست ستاد کرونا آبادان اظهار داشت: تنها راه کنترل و مقابله با بیکاری کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و این یک چالشی است که تمام دنیا با آن مواجه هستند و به تبع منطقه جنوب غرب خوزستان با آن درگیر است.
وی افزود: رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها و استفاده از ماسک مهم ترین راه مقابله با بیماری ویروسی کرونا است.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه این بیماری تمام نشده و لازم است مردم دستورات بهداشتی را رعایت کنند گفت: متاسفانه در جنوب غرب خوزستان کمتر از ۱۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند و این در حالیست که خطر بیمار یکویید ۱۹ همچنان منطقه را تهدید می‌کند.
سلمان‌زاده رعایت نکردن دستورات بهداشتی احتمال ورود منطقه جنوب غرب خوزستان به موج دوم کرونا را یادآور شد و بیان کرد: منطقه جنوب غرب خوزستان با روند افزایشی مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ مواجه است و این منطقه در آستانه ورود به پیک دوم این بیماری قرار دارد که باعث افزایش مرگ و میر و همچنین افزایش تعداد مبتلایان خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: استفاده نکردن مردم از ماسک و رعایت نکردن دیگر موازین بهداشتی ، زنگ خطری است که تمامی تلاش مجموعه بهداشت و درمان را از بین می‌برد.
وی افزود: از کادر پزشکی انتظار می‌رود درمان مبتلایان را با سرعت بیشتری انجام دهند ولی با توجه به اینکه تعداد بستری شدگان رو به افزایش است نمی‌توان به این خواسته رسید.
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: منطقه جنوب غرب استان خوزستان با همکاری خوب مردم توانست پیک اول این بیماری را کنترل کند ولی پس از آن متاسفانه مردم با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی وضعیت را بار دیگر به رنگ قرمز رساندند.
وی خواستار نظارت بیشتر بر اصناف مختلف در منطقه جنوب غرب استان خوزستان شد و گفت: متاسفانه اصناف مختلف پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و این امر باعث افزایش مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ شده است.
سلمان‌زاده تصریح کرد: متاسفانه ویروس کرونا از بین نرفته و مردم باید باصبوری و سعه صدر اصول بهداشتی را رعایت کنند، بیش از ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان طالقانی آبادان درگیر مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ شده و این آمار ما را نسبت به آینده نگران کرده است.
وی با تاکید بر تعطیلی اصناف غیر ضروری در منطقه جنوب غرب خوزستان گفت: برای جلوگیری از ورود این منطقه به پیک دوم بیماری کوید ۱۹ باید مانع اصناف غیر ضروری مانند پاساژها، سالن‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها، مساجد و کانون‌های فرهنگی شد.
معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان نیز در این نشست گفت: آبادان پیک نخست بیماری کویید ۱۹ را با تلاش کادر پزشکی، راهکارهای اساسی ستاد کرونا و همکاری مردم بخوبی پشت سرگذاشت و مدتی نیز آمار مبتلایان رو به کاهش رفت.
محمد طاهری اظهار داشت: متاسفانه شهروندان آبادانی در رعایت پوتکل‌های بهداشتی و سهل انگاری در استفاده از ماسک باعث افزایش مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ شدند و شاهد افزایش چشمیگر مبتلایان شدیم.
وی افزود: شهرداری‌های آبادان، اروندکنار و چوئبده مظوف هستند از امشب مراحل گندزدایی معابر عمومی را از سر بگیرند ضمن اینکه پارک‌ها غرق در آب شوند تا مانع تجمع شهروندان شود.
معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به تامین ماسک در این شهرستان بیان کرد: به لحاظ تامین ماسک و مواد ضدعفونی کننده هیچ محدودیتی نداریم و تمامی داروخانه‌ها ماسک را با نرخ مصوب بین شهروندان توزیع می‌کنند.
طاهری خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف و فرودگاه بین المللی آبادان شد و گفت: متاسفانه در برخی اصناف و همچنین فرودگاه پروتکل‌های بهداشتی بخوبی رعایت نمی‌شود و در صورت تکرار این موضوع مجبور به برخورد قانونی خواهیم شد.
وی با اشاره به حرکت برخی کاروان‌های اربعین حسینی به منطقه گفت: متاسفانه برخی کاروان‌های اربعینی به سمت مرز شلمچه در حال حرکت هستند که باید برای مقابله با انتشار بیماری کویید ۱۹ این کاروان‌ها متوقف و به شهرهای خود بازگردند.
طاهری خواستار توقف فعالیت برخی هیات‌های مذهبی در آبادان شد و افزود: در دهه نخست محرم برخی هیات‌ها بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به فعالیت کردند و همچنان به این فعالیت خود ادامه می‌دهند که نیاز است با شرایط فعلی فعالیت خود را متوقف کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار