کد خبر: ۳۸۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۷ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۹
شب گذشته بر حسب علاقه و فعالیت روزانه مستمر این ایام  در رصد مباحث انتخابات، فیلم انتخاباتی و تبلیغاتی دو ‌نامزد راه یافته به مرحله دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر اساس برنامه اعلامی ازشبکه استانی مشاهده کردم؛ فرصتی بی بدیل که به دلایل متعدد در دوره های گذشته در اختیار نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی قرار نگرفته بود .

در این برنامه نکات قابل تأمل بسیاری در صحبت های جوان جویای نام ‌ آقای « احمد سراج » مشاهده شد. فلسفه تیزر و فیلم پخش شده طبیعتا حول سه محور معرفی سوابق، چالش ها، مشکلات استان و ارائه راهکار تعریف وتدوین گردیده و این سه مقیاس خوبی برای سنجش برنامه هریک از این نامزدها بود.

فیلم تبلیغاتی مهندس سراج بیش ازآنکه حاوی سه مولفه ذکر شده باشد، بدون اعلام سوابق کاری که در چند روز گذشته مد نظر فرمایشات نماینده محترم ولی فقیه دراستان مبنی بر اعلام سوابق بود،تشریح مشکلات عامیانه بودوبیشتر شبیه مرثیه ی براوضاع فعلی استان که روزانه در هرکوی و برزنی  از زبان هرشهروندی به کرات (چه در مناصب دولتی وغیر دولتی) شنیده می شود، بود. بدون آنکه برنامه و راهکارعملیاتی دراین زمینه اعلام گردد.

بی شک جایگاه نمایندگی مجلس، محلی برای تحقق آرزوهای مردم نیست والزاما با درنظرگرفتن شرایط حاکم برکشور دربعد داخلی وبین الملل و باعلم به همه الزامات و‌محدودیت های اداری ومالی حال حاضر و فقدان بستر  های اجتماعی لازم جهت اجرای برنامه ها، در بعضی موارد می 
بایست نسبت به تدوین برنامه اقدام و درمقابل همشهریان عزیز سخن گفت .

ادامه  چنین رویه  و رفتاری به صورت مستمر از جناب آقای «احمد سراج» ناخواسته جز انفعال و واگرایی مردم درانتخابات پیش رو وافزایش عدم اعتماد عمومی به ساختارهای حاکمیتی، نتیجه ای نخواهد داشت. پخش این فیلم بی تجربگی و عدم حضور موثر سراج درسطوح بالا را به وضوح در مقابل دیدگان همه  کارشناسان و همشهریان عزیز اهوازی نمایان ساخت و به نوعی صداقت گفتار منتقدین سراج جهت این جایگاه را قوت بیشتری بخشید .

امروز گویا ابر و باد ومه خورشید فلک درکارند که مردم شریف اهواز، کارون، حمیدیه و باوی  باتمام توان ضمن افزایش سطح مشارکت خود در انتخابات پیش رو (جمعه ۲۱ شهریورماه) با انتخابی مبتنی برمشورت وخردجمعی  فعالیت آغازین مرحله اول انتخابات را با انتخاب عقلانی ومنطقی،  مجدد دکتر «شبیب جویجری» به پایان برسانند و شاهد فصلی نو از کار، تلاش و امید با تدوین قوانین ملی و بازخورد مثبت آن در استان و نظارت برحسن اجرای آن با همراهی و تعامل همدیگر و رسیدن به نتیجه مطلوب، باشیم .

به زعم نگارنده و  به عنوان مخاطب دهه شصتی  نامزدمحترم انتخابات در  فیلم پخش شده وجهت توصیه برادارنه به آقای «احمد سراج» ضمن خوشحالی از جرات وجسارت وی برای ورود به چنین کارزاری وآرزوی موفقیت برای او درسایر مراحل زندگی، باید گفت: بردار این میدان عرصه جولانگه جنابعالی نیست؛  بهتر است روحیه جهادی خود را در جایگاه مناسب تر در خدمت همشهریان عزیز اهوازی قرار دهید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار