کد خبر: ۳۸۲۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۹ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
محسن زمانپور فعال اجتماعی اصلاح طلب
در حالیکه برخی رفتارهای تند و زننده در مجلس شورای اسلامی و اهانت به وزیر امور خارجه میرفت تا به چالشی بین دولت و مجلس تبدیل شود، ورود رهبری به این موضوع و اعلام حمایت از دولت و کابینه مرهمی گذاشت بر دل فعالین سیاسی اعتدال گرا. 

در شرایطی که بار تحریمهای ظالمانه غرب و عواقب ناشی از آن بر دوش ملت بوده و اقتصاد نابسامان و معیشت مردم در معرض خطر جدی قرار داشت و به فرموده رهبری مردم با امید و انتطار پای صندوق رای آمدند و نمایندگان این مجلس را برگزیدند ؛ تنشها و درگیری های پیش آمده در صحن علنی بهارستان میتواند ناامید کننده و بدور از تدبیر و امید باشد.

مجلس انقلابی میبایست از تعلقات جناحی فراتر رفته و ماهیت کل نظام را درنظرگرفته و اگر هم به نحوه عملکرد دولت و وزرا نقدی دارد در کمال ادب و احترام آنرا مطرح و راهکارهای مناسبی ارائه دهد و بدانند که "همه ما در یک کشتی هستیم". 

وضعیت خاص بین المللی و دخالتهای بدون حد و حصر دولت آمریکا در امور داخلی کشورهای دیگر و مقاصد ترامپ در فرافکنی ها علیه کشورمان تا دوباره منتخب مردم کشورش شود؛ لزوم عزم جناح های داخلی را بر اتحاد و همدلی بیشتر نمایان می‌سازد. در برهه ای که حتی ترامپ هشتگ های فارسی مینویسد و هدفش صرفا تختئه نظام جمهوری اسلامی است، باید آگاهانه فریب این جنگ نرم را نخورد و دولت و مجلس دوش به دوش هم فقط به مصلحت مردم و نظام بیندیشند و تفرقه را کنار بگذارند. 

امید و اقبال مردم در اسفندماه 98 باعث شد تا علیرغم اِعمال چاقوی برنده نظارت استصوابی در تایید و پذیرش اصلاح طلبان؛ باز هم به نسبت پایتخت، در برخی شهرهای کشور جمعیت قابل توجهی رای خود را در صندوق کاندیداهای مجلس و نمایندگان فعلی سرازیر کرده و با امید به آینده و امتداد تدبیر و امید در انتخابات مشارکت نمایند. 

لزوم ارتباط موثر بین مجلس و دولت، حمایت در به نتیجه رساندن طرحهای برزمین مانده از سنوات قبل، انتخاب مدیران مناسب بمنظور چیدمان مدیریتی کشور برای سالهای آتی و کمک به ایجاد فضای مناسب سیاسی و اجتماعی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده میتواند ازجمله اقداماتی باشد که مجلس فعلی در سال پایانی دولت به آنها بپردازد.

امید آن میرود با بهره گیری از تجارب برخوردهای غیر اصولی پیشینیان و توجه به بیانات رهبری و البته باعنایت به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم، نگاه تعاملی و نه تقابلی در فراروی مجلس باز شده و هرچه بیشتر برای رفاه ملت ایران بکوشند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار