کد خبر: ۳۷۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۳ - ۰۹ تير ۱۳۹۹
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان خبر داد:
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه اقدامات لازم برای عبور بدون خاموشی از تابستان انجام شده است، گفت: امسال مشترکین همکاری خوبی در مصرف برق در ساعت‌های اوج بار داشته‌اند.
محمود دشت‌بزرگ، اظهار کرد: بعد از عبور موفقیت‌آمیز از تابستان ۹۸ که مشترکین با رعایت الگوی مصرف برق نقش بسزایی در آن داشتند، رفع اشکال شبکه و ظرفیت‌سازی جدید متناسب با نقاط آسیبی را در دستور کار قرار دادیم تا نگرانی بابت ایجاد خاموشی در شبکه وجود نداشته نباشد.

وی افزود: بر این اساس از مهرماه سال گذشته تاکنون، یک هزار و ۵۱۲ مگاولت آمپر به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در بخش پست‌های انتقال و فوق توزیع و ۱۵۹ کیلومتر مدار خط نیز در سال ۹۸ به بخش خطوط اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: حداکثر بار شبکه برق خوزستان در چهار ماه از سال (از خرداد تا شهریور)، به بیش از هفت هزار و ۶۰۰ مگاوات می‌رسد؛ این عدد، قابل توجه است و ممکن است این حجم از بار و گرمای شدید باعث آسیب به تجهیزات و خاموشی‌های کوتاه‌مدت در شبکه شود.

دشت‌بزرگ با بیان اینکه پیک سال جاری در خردادماه با مصرف هفت هزار و ۸۹۶ مگاوات بوده است، عنوان کرد: با اقدامات مدیریت مصرفی، تاکنون از پیک مصرف سال ۹۸ که هشت هزار و ۸۳ مگاوات بوده عبور نکرده‌ایم و مشترکین همکاری خوبی در مصرف برق در ساعت‌های اوج بار داشته‌اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار