کد خبر: ۳۷۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۰۸ تير ۱۳۹۹
مدیرکل هواشناسی خوزستان خبر داد:
مدیرکل هواشناسی خوزستان از افزایش دمای استان خوزستان در خردادماه امسال نسبت به میانگین بلندمدت خبر داد.
افزایش دمای خوزستان در خردادماه / اهواز ۱.۲ درجه گرم‌تر شد
محمد سبزه‌زاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میانگین دمای کمینه استان خوزستان در خردادماه امسال ۲۶.۷ درجه سلسیوس بوده است که نسبت به بلندمدت در همین بازه زمانی، ۰.۸ درجه افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: میانگین بیشینه دمای استان خوزستان نیز ۴۴.۴ درجه سلسیوس بوده که نسبت به بلندمدت در همین بازه زمانی ۱.۵درجه افزایش داشته است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: همچنین دمای روزانه خوزستان در خردادماه امسال ۳۵.۶ درجه سلسیوس بوده که ۱.۲ درجه افزایش را نشان داده است. بر عکس در مقایسه با دمای خردادماه سال ۹۸، میانگین دمای استانی ۰.۲ درجه خنک‌تر بوده است. میانگین کمینه دمای خرداد امسال نسبت به خردادماه سال گذشته ۰.۷ درجه سلسیوس کمتر (خنک‌تر) بوده است.

وی افزود: حداکثر دمای مطلق در خردادماه امسال در خوزستان ۴۹.۸ درجه در ایستگاه کشاورزی اهواز ثبت شده است و حداقل دمای مطلق در ایستگاه دهدز با ۱۷.۷ درجه سلسیوس بوده است. در حالی که در خردادماه ۹۸ به ترتیب ایستگاه‌های شوشتر با ۵۰.۴ درجه، امیدیه با ۵۰.۱ درجه، شوش با ۵۰ درجه، اهواز با ۴۹.۹ درجه و آغاجاری و کشاورزی اهواز با ۴۹.۸ درجه سلسیوس رکورددار دماهای حداکثر مطلق بوده‌اند.

سبزه‌زاری گفت: اهواز در مقایسه با بلندمدت، ۱.۲ درجه سلسیوس گرم‌تر بوده است و در مقایسه با خردادماه ۹۸ نیز ۰.۶- درجه سلسیوس هوای خنک‌تری داشته است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار