کد خبر: ۳۷۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۷ - ۰۲ تير ۱۳۹۹
دکتر مجتبی کلانتر سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر به همراه فرماندار شهرستان، با حضور در کلینیک ویژه فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) از مراحل پایانی آماده سازی آزمایشگاه کرونا بازدید کرد.

راه اندازی آزمایشگاه کرونا در شوشتر

به گزارش آراس از شوشتر  سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر در این بازدید گفت: با عنایت ویژه جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال برای راه اندازی آزمایشگاه شوشتر اختصاص یافت .

 آزمایشگاه بخشی از کلینیک ویژه فوق تخصصی بیمارستان خاتم الانبیاء است که با جداسازی توانستیم طبق استانداردها قسمت های مختلف مورد نیاز را آماده کنیم.   

 دکتر کلانتر تصریح کرد: مطالعات لازم برای راه اندازی از دو ماه قبل آغاز و از متخصصین امر مشاوره های لازم گرفته شد. 
به این منظور به روزترین تجهیزات خریداری شد تا بتوانیم یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های کرونا را در شهرستان داشته باشیم. 

 وی افزود : در این مرکز از نیروهای علوم آزمایشگاهی که هم اکنون در زیرشاخه های این رشته تا مقطع دکتری ادامه تحصیل داده و زیر نظر  اساتید ویروس شناسی به مدت دو ماه آموزش دیده اند استفاده خواهد شد. 

 در مرحله نخست ظرفیت انجام تست ، روزانه  150 مورد است و در صورت نیاز این تعداد تا 300 مورد نیز افزایش خواهد یافت. 

 دکتر مجتبی کلانتر گفت: آزمایش های انجام شده در این مرکز به مدت یک هفته به انستیتو پاستور تهران جهت سنجش میزان دقت نتایج ارسال خواهد شد.

وی عنوان کرد: همکاران ما در دانشکده علوم پزشکی شوشتر شبانه روز تلاش می کنند تا آزمایشگاه هرچه زودتر به بهره برداری برسد و  امیدواریم با راه اندازی آن بتوانیم در کمترین زمان ممکن ، نتایج آزمایش ها را به شهروندان عزیز شوشتر ارائه دهیم.
زهرا پورزندی7716
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار