کد خبر: ۳۶۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: اجرای پروژه‌ها در مسیرهایی که نقش کمربندی اهواز را دارند و مناطقی را از بن‌بست خارج می‌کنند، ارزش منطقه‌بندی را بالا می‌برد و با اجرای این پروژه‌ها به سمت عدالت در سطح شهر پیش می‌رویم.
مشکلات شهرداری اهواز در اجرای پروژه‌ها رفع می‌شود

غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی در حال اجرا در شهر اهواز که امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) انجام شد، اظهار کرد: شهرداری و شورای شهر اهواز پروژه‌های بزرگ و  زیرساختی قبلی را سرعت بخشیده‌اند و پروژه‌های جدیدی را نیز آغاز کرده‌اند که در اصلاح وضعیت حمل و نقل و ترافیک شهری نقش خواهد داشت.

 وی افزود: اجرای این پروژه‌ها به نوعی در نمادهای توسعه‌ای شهر و زیباسازی اهواز نقش دارند و تاثیرگذار خواهند بود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: پیمانکاران بزرگی در اهواز به کارگیری شده‌اند و سرعت تجهیز کارگاه‌ها و شروع پروژه‌ها نیز خوب است و امیدواریم کارهایی که سال‌ها در اهواز باقی مانده بود، در این دوره به انجام برسد. البته پیش از این نیز زحمت‌هایی برای اجرای این پروژه‌ها کشیده شده بود.

شریعتی ادامه داد: اجرای پروژه‌ها در مسیرهایی که نقش کمربندی اهواز را دارند و مناطقی را از بن‌بست خارج می‌کنند، ارزش منطقه‌بندی را بالا می‌برد و با اجرای این پروژه‌ها به سمت عدالت در سطح شهر پیش می‌رویم. این پروژه‌ها در مناطق کمربندی، تاثیرگذاری و اثربخشی سازه‌هایی که بر روی رودخانه احداث شده‌اند را نیز افزایش می‌دهند.

وی گفت: احداث تقاطع‌های غیرهمسطح و پروژه‌های زیباسازی در اهواز در حال انجام هستند و پروژه ساحلی نیز با جدیت در حال انجام است.

شریعتی بیان کرد: امیدوارم همه دستگاه‌های شهرستانی کمک کند تا سرعت‌بخشی و کیفیت‌بخشی پروژه‌ها افزایش یابد تا شرایط زندگی در اهواز تسهیل شود و اهواز را به سمت مدرن شدن و توسعه‌یافتگی پیش ببریم.

وی با اشاره به ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا در اجرای پروژه‌های شهری اهواز، تصریح کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا از قبل پروژه‌های بزرگی در خوزستان اجرا کرده بود اما برخلاف سایر کلانشهرها، در مدیریت شهری اهواز نقشی نداشت که با همت اعضای شورا و شهردار اهواز این قرارگاه در این زمینه ورود کرده و در حال اجرای پروژه‌های بزرگی در سطح شهر اهواز است.

استاندار خوزستان گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا کارگاه بزرگی شکل داده که نوید سرعت و کیفیت‌بخشی به کار را می‌دهد. جلساتی نیز در این زمینه تشکیل خواهد شد و معاونت امور عمرانی استانداری خوزستان مسئول تسهیل این امور است. در هفته آینده نیز برای بررسی مشکلات شهرداری اهواز با دستگاه‌ها و شرکت‌های مختلف و برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف، جلسه‌ای برگزار می‌شود تا مشکلات به حداقل برسد.

 موسی شاعری شهردار اهواز نیز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: امروز از مهم‌ترین پروژه‌های شهری بازدید داشتیم و روند اجرای این پروژه‌ها بسیار خوب و فعال است. از پروژه‌های مسیر اتصال پل ششم، پروژه تقاطع کارگاه قرارگاه خاتم، پروژه زیرگذر زردشت و مسیر اتصال آن به بلوار قدس و زیر گذر ۱۸ متری چهارم کیان‌آباد و پروژه سپنتا بازدید کردیم تا مشکلات برخی پروژه‌ها را بررسی کنیم. امیدواریم همه این پروژه‌ها در این دوره مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.

وی افزود: این نوید را می‌دهیم که در سال ۹۹ تمامی این پروژه‌ها افتتاح شوند.

شهردار اهواز گفت: کارگاه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای اجرای سه پروژه بزرگ عمرانی اهواز آماده شده است. تصور شورای شهر و مدیریت شهری این است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها بتوانیم شاهد اهوازی باشیم که به سمت توسعه‌یافتگی حرکت خواهد کرد.

شاعری ادامه داد: یکی از اهداف ما این است که با سرعت در اجرای پروژه‌ها، از این دوره شورای شهر و مدیریت شهری خاطره خوبی در ذهن مردم بر جای بگذاریم. بنابراین در قرارداد با قرارگاه خاتم‌الانبیا توافق شد که اقدامات در سه شیفت کاری و به صورت شبانه‌روزی انجام شود که به محض ابلاغ قرارداد، کار انجام خوهد شد و امیدواریم هفته آتی این کار انجام شود.

وی با اشاره به حمایت اعضای شورای شهر و استاندار خوزستان بیان کرد: امیدواریم در دوره شورای پنجم، شاهد افتتاح پروژه‌ها یا رسیدن به حداکثر پیشرفت فیزیکی باشیم.

به گزارش ایسنا، حسین حیدری عضو شورای شهر اهواز نیز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: رسیدن به یک توسعه پایدار، مستلزم تقویت زیرساخت‌ها در همه بخش‌ها است و این پروژه‌ها نیز برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل و ترافیک شهری اهواز در حال اجرا هستند.

وی افزود: پروژه‌های تقاطع غیرهمسطح میدان دانشگاه، پل شهید کجباف، مسیر امتداد پل ششم به مهدیس، صنایع فولاد و اتوبان ماهشهر که رینگ مواصلاتی غرب به شرق اهواز را به هم متصل می‌کند، فعال هستند.

حیدری گفت: اجرای این پروژه‌ها، اشتغال نیز ایجاد کرده است و صدها نفر در بخش کارگری و فنی فعال هستند.

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: اجرای این پروژه‌های عمرانی، در رفع بیکاری و اشتغال تأثیرگذار است و ما نیز با تمام توان از اجرای چنین پروژه‌های زیرساختی حمایت می‌کنیم. امیدواریم این پروژه‌ها در این دوره به اتمام برسند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار