کد خبر: ۳۶۷۸۸
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۵ - ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خوزستان در نشست خبری مطرح کرد:
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان خبر داد: در پروژه جاده ساحلی شیبان با وجود برآورد مالی بیش از ۲۰ میلیارد تومانی تاکنون ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دریافتی داشتیم که ۱۰ درصد از آن نیز به عنوان ضمانت حسن انجام کار نزد شهرداری باقی مانده است.
 لفته دورکوندی ظهر امروز سه‌شنبه در نشست خبری با آرزوی سلامتی برای جامعه و ریشه‌کن شدن ویروس کرونا در جهان اظهار کرد: به وجود آمدن وضعیت فعلی در دنیا یک نتیجه و برونداد داشت آن هم اینکه به جای آرزوی نداشته‌ها بیشتر قدر داشته‌هایمان را بدانیم.

وی با اشاره به اینکه هر جایی ابهام و نیاز به طرح سوال از این سازمان از سوی خبرنگاران احساس شود، به طور قطع پاسخگوی عملکرد دوره مدیریت خود هستیم، افزود: از انتقادات و ارائه راهکار استقبال می‌کنیم چون هر انتقاد سازنده یک مشاوره رایگان برای مدیران است تا ضمن چراغ راه قرار دادن آن از تکرار اشتباه خود جلوگیری کنند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان با اشاره به اینکه عملکرد یک سازمان را نمی‌توان تنها به یک مدیر نسبت داد، تصریح کرد: طی یک سال مدیریت خود حدود ۸ ماه حقوق معوقه پرسنل و بدهی سازمان به تأمین اجتماعی پیمانکاران و مالیات را تسویه کردم.

وی بیان کرد: پروژه‌هایی با مشارکت بخش خصوصی در سازمان رها شده است و در بحث پرسنلی نیز با وجود چارت مصوب سازمانی این چارت اجرایی نشده و حتی یک معاون رسمی و با اختیارات قانونی در حوزه معاونت مالی - اداری، بازرگانی و فنی نداشتیم.

دورکوندی عنوان کرد: طی مدیریت یک سال اخیر این چارت را پیاده‌سازی و اجرا کردیم و در حال حاضر نیز هر سه معاونت را با زیرمجموعه فعال در سازمان خود داریم.

وی با اشاره به اینکه شاید از معدود سازمان‌های هستیم که حقوق پرسنل به صورت بروز پرداخت می‌شود و حتی یک ماه حقوق معوقه نداریم، گفت: طی مدت اخیر با وجود پرداخت حقوق و مزایا به پرسنل اما به مناسبت‌های مختلف مانند روز دانش آموز، دانشجو، زن و مرد سبدهای حمایتی نیز تهیه و توزیع شد تا انگیزه پرسنل به عنوان نیروی محرکه سازمان تقویت شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تقویت سازمان بیان کرد: معاونت بازرگانی را در این سازمان فعال و با مشارکت بخش خصوصی در یک اقدام لاستیک خودروهای شهرداری و دهیاری‌ها را به قیمت مصوب به فروش رساندیم.

وی تصریح کرد: در پروژه جاده ساحلی شیبان به ملاثانی ابتدای ورودم به این سازمان جلسه‌ای با شهرداری شیبان برگزار و وی از بلاتکلیف ماندن پروژه اینکه پروژه مشکل ضمانت‌نامه داشت ولی آن مشکلات را حل و اول فروردین سال گذشته درست روز عید ماشین‌آلات را برای شروع پروژه اعزام کردیم.

دورکوندی اظهار کرد: با وجود برآورد مالی در سال ۹۸ حدود هفت برابر سال ۹۷ بود اما سازمان پروژه با اعتبار بیش از ۲۰ میلیاردی را به قیمت سال ماقبل یعنی ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انجام داد.

وی ادامه داد: برای وقوع سیل بهاری در سال گذشته پروژه سه ماه معطل ماند اما بعد از آن با وجود اینکه شروع به کار پروژه بعد از شهرهای مجاور بود ولی از آنها جلوتر هستیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان افزود: مهرماه سال گذشته نقشه‌های اجرایی برای این پروژه ابلاغ شد و با وجود اینکه پهنای جاده را به دلیل هم شکل شدن با سیل بند از ۳۵ به ۵۵ افزایش دادند ولی به تمام پیمان و تعهدات خود عمل کردیم.

وی یادآور شد: به دلیل اتمام کار وجود کارگاه دیگر معنایی ندارد و در صورت علاقه به توسعه یا ادامه این پروژه در بخشی دیگر می‌توان این کار را در قالب یک قرارداد جدید انجام داد.

دورکوندی گفت: در خصوص انتقادات وارده به ترک تشریفات در این پروژه گفت: این کار به طور کامل قانونی و با شرایط معین انجام شد ولی بر فرض مثال اگر ایرادی بر ترک تشریفات هم باشد نه به مجری بلکه به کارفرما وارد است.

وی ادامه داد: قانون در ماده ۱۹ آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها تصریح کرده که واگذاری پروژه به سازمان همیاری شهرداری‌ها بدون تشریفات است و برای انجام پروژه‌هایی از این دست تنها کافی است که شهردار به شورا پیشنهاد و با تصویب شورا تفاهم‌نامه منعقد شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان خبر داد: در پروژه جاده ساحلی شیبان با وجود برآورد مالی بیش از ۲۰ میلیارد تومانی تاکنون ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دریافتی داشتیم که ۱۰ درصد از آن نیز به عنوان ضمانت حسن انجام کار نزد شهرداری باقی مانده است.

وی بیان کرد: با حسن نظر استاندار و معاون عمرانی استانداری خوزستان، کار ترمیم سیل بندها در شوش، شعیبیه شوشتر و اهواز که این سازمان با تلاش کار را به سرانجام رساندند.

دورکوندی ادامه داد: با اشاره به اینکه نوع مصالح به کار گرفته شده در قرارداد قید و به دلیل احساس وظیفه سازمان در این پروژه‌ها نیز بیش از تعهد خود کار کرده گفت: از ۱۴ اسفندماه سال گذشته با انجام این کار به سازمان ابلاغ شد و کار در کمترین زمان ممکن به اتمام رسیده است.

وی اظهار کرد: برآورد اولیه برای ترمیم سیل بندها در شهرهای مذکور ۱۲ میلیارد تومان است که پرداخت این اعتبار به صورت اوراق بهادار در سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان با اشاره به اینکه در اهواز بیشتر کار ترمیمی انجام شده است، افزود: هرچند اولویت اول در این پروژه‌ها ترمیم شکستگی‌های ناشی از سیل سال گذشته بود ولی در برخی نقاط احداث سیل بند هم داشتیم.
وی بیان کرد: احداث مجتمع با کاربری درمانی یکی از پروژه‌های بلاتکلیفی بود که با مشارکت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خیابان ۱۴ کیانپارس پشت مجتمع برج احداث شد.

دورکوندی گفت: جلسات متعدد را با نهادهای نظارتی و بخش خصوصی طرف قرارداد برگزار، پایان کار این پروژه را نیز اخذ و همچنین یک ارزش افزوده و سهم دیگری به سهام مورد توافق قبلی این سازمان اضافه کردیم.

وی افزود: ۲۰ واحد پارکینگ در طبقه زیرزمین این پروژه به سازمان برگرداندیم و همچنین چهار دانگ آپارتمان که برای ساخته کلینیک فوق تخصصی در نظر گرفته شد که در صورت تمایل نداشتن سرمایه‌گذار بخش خصوصی آن را به عنوان سرمایه و درآمد پایدار اجاره می‌دهیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان گفت: ساختمان برج کیانپارس نیز یکی از پروژه‌های اجرایی شده این سازمان است که بدون جانمایی پارکینگ بلاتکلیف مانده و پایان کار نگرفته بود ولی با نظر کارشناس مسکن و شهرسازی تعیین تکلیف شد و ۲۸ واحد پارکینگ از این ساختمان نیز به سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان تعلق گرفت.

وی خبر داد: با وجود اینکه سازمان در سال ۹۷ انحراف بودجه داشت و بودجه مصوب شده آن محقق نشد ولی در سال گذشته مبلغ هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای بودجه در نظر گرفته شد که متمم ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی آن محقق شد.

دورکوندی عنوان کرد: با اعتباری بیش از ۳ میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی را برای روستاهای فاقد دهیاری که به طور عمده در حوزه فرمانداری اهواز بود، اجرا کردیم.

وی در زمینه عملکرد مالی سازمان در سال گذشته گفت: درآمدهای سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان در سال گذشته ۱۹۴ میلیارد ریال بوده که در مقابل ۱۸۰ میلیارد ریال آن نیز هزینه شده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های خوزستان با اعلام خبر وصول مطالبات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی سازمان در سال گذشته یادآور شد: تاکنون پرونده حقوقی که به دادگاه ارجاع شده باشد، نداشتیم چون آنها را با دیپلماسی و مذاکره حل کردیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار