کد خبر: ۳۶۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۵ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
ادبیات در هفته ای که گذشت؛
هفته گذشته ادبیات روز‌های آرامی را سپری کرد و شاهد اتفاق‌های چشمگیر در این حوزه نبودیم.

 آراس_ اتفاقاتی در حوزه ادبیات هفته گذشته روی داد. در اینجا به مهمترین رویدادهای ادبی اشاره می کنیم:

سامانه مدیریت نشر برای الکترونیکی کردن فرآیندهای انتشار کتاب راه‌اندازی می‌شود

زینب پاپی مدیرکل پژوهش، کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به اقدامات مهم اداره کل پژوهش کتابداری و آموزش در سال گذشته گفت: این اداره کل در سه حوزه پژوهش، آموزش و انتشارات فعالیت می کند که در حوزه آموزش، سال گذشته دوره های تخصصی و عمومی (46 دوره) به صورت حضوری و الکترونیکی برگزار شد.

پاپی افزود: این دوره ها برای اعضای هیات علمی، کارشناسان داخل سازمان و سایر سازمان ها برگزار شد و بنا به درخواست سازمان ها و مراکز تخصصی، مدرسان داخلی نیز برای تدریس دوره های تخصصی در حوزه کتابداری و اسناد معرفی شدند.

به گفته وی، از آنجا که سازمان در دو عنوان شغلی کتابدار و کارشناس اسناد و مدارک دارای مجوز از سازمان اداری و استخدامی در حوزه آموزش است، بنابراین عناوین و سرفصل های آموزشی تخصصی در این دو حوزه نیز به روز و برای سازمان اداری و استخدامی نیز تدوین و نهایی شد.

اطلاعیه معاونت مطبوعاتی درباره انتشار نسخه کاغذی رسانه‌ها

معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی اصحاب رسانه در هفته‌های گذشته، درخصوص تقویت بخش آنلاین رسانه‌ها و توقف انتشار نسخه کاغذی، توضیحاتی منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: بی تردید تلاش شبانه‌روزی همکاران رسانه‌ای در سطح ملی، استانی و بین المللی همچنین فعالان شبکه‌های اجتماعی، نقش موثر و پیشروانه اطلاع‌رسانیِ آگاهی‌بخش، هدفمند و منطبق بر واقعیات کشور را در موضوع مقابله با ویروس کرونا بیش از گذشته نمایان کرد. همراهی همه‌جانبه، همدلانه و مسئولانه رسانه‌ها در هفته‌های گذشته، نمایش مسئولیت‌پذیری اصحاب رسانه در عزم ملی برای پیشگیری، درمان و کاهش تلفات ناشی از این ویروس منحوس، فراگیر بود و قابل ستایش.

با این وجود و در راستای تصمیمات ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا و تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین، همچنین نظرات برخی نمایندگان صنوف مختلف و مرتبط با انتشار نسخه کاغذی رسانه‌ها، عدم انتشار نسخه کاغذی به صورت موقت و همزمان، تقویت فعالیت اطلاع‌رسانی در محیط برخط و شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با کرونا به روزنامه‌ها و نشریات در سراسر کشور ابلاغ شد./ باشگاه خبرنگاران

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار