کد خبر: ۳۶۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
گزارش الجزیره از تصحیح عنوان طرح فاصله گذاری توسط who؛
خبرگزاری الجزیره امروز در گزارشی از اصلاح استفاده از اصطلاح فاصله گذاری اجتماعی توسط سازمان بهداشت جهانی خبر داد. به گزارش الجزیره، سازمان بهداشت جهانی (WHO) استفاده از عبارت "فاصله فیزیکی" را به جای "فاصله اجتماعی" برای جلوگیری از شیوع کورونا ویروس از مردم به مردم، بعنوان گامی صحیح آغاز کرده است.
به گزارش آراس به نقل از الجزیره، مقامات سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری اخیر گفتند که در حالی که حفظ فاصله جسمی "کاملاً ضروری" است، این بدان معنا نیست که از نظر اجتماعی مجبور هستیم از عزیزان خود ، خانواده خود جدا شویم. 
این موضوع در جدیدترین جلسه مطبوعاتی WHO در چندین نقطه مورد بحث قرار گرفت.  در خلال جلسه توجیهی، دکتر ماریا ون کرکوو ، اپیدمیولوژیک بیماریهای عفونی و رهبری فنی COVID-19 گفت که او و همکارانش در حال جایگزینی "فاصله اجتماعی" با "فاصله فیزیکی" هستند زیرا در حالی که حفظ فاصله فیزیکی از افراد برای کاهش سرعت گسترش COVID-19ضروری است، این بدان معنا نیست که از نظر اجتماعی، ما باید از عزیزان خود ، و خانواده خود جدا شویم.

 ون کرکوو افزود: ما می خواهیم مردم همچنان با هم ارتباط داشته باشند، بنابراین راه هایی را برای این کار بیابید، راه هایی از طریق اینترنت و رسانه های اجتماعی مختلف، در ارتباط باشید ، زیرا سلامت روانی شما که از این طریق عبور می کند ، به همان اندازه سلامت جسمی شما مهم است.

بگفته وی، احتمالاً مدتی طول خواهد کشید تا "فاصله فیزیکی " به عنوان متداول ترین عبارت برای توصیف تاکتیک بحران، جایگزین شود، اما امیدوارم مردم زودتر از موعد در این زمینه توجه نشان دهند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار