کد خبر: ۳۵۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۲ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۹
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: ۵۵ درصد مبتلایان به کرونا که در بیمارستان بزرگ دزفول بستری شده‌اند، دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.
مهدیه توکلی ظهر امروز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در سالن جلسات سپاه ناحیه دزفول، اظهار کرد: از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون ۱۰ نفر به دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول جان خود را از دست داده‌اند.

وی میانگین سنی افراد فوت شده را ۶۸ سال عنوان کرد و افزود: مسن‌ترین فرد فوت شده بر اثر کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول ۸۳ ساله بود و جوان‌ترین فوتی نیز یک زن ۳۹ ساله اهل قم بوده است.

وی با بیان اینکه ۹ نفر از ۱۰ بیمار فوت شده دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند، اضافه کرد: چهار نفر از فوت‌شدگان مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول از شهرستان دزفول، سه نفر از شهرستان شوش، یک نفر از گتوند و ۲ نفر از قم و اندیمشک بوده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول یادآور شد: ۲ فوتی مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول ثبت شده که دلیل فوت آنها ابتلاء به کرونا نبوده است.

توکلی عنوان کرد: در حال حاضر ۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند که ۴۶ نفر از این بیماران مربوط به دزفول، ۱۷ نفر از شوش، سه نفر از گتوند و ۱۳ نفر از خارج از حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول هستند.

وی رنج سنی افراد مبتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول را ۵۱ تا ۶۰ سال برشمرد و بیان کرد: در میان افراد مبتلا به کرونا که در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند یک کودک بین یک تا ۱۰ سال و یک فرد بین ۱۱ تا ۲۰ سال سن وجود دارد.

وی با بیان اینکه منتظر نتیجه آزمایش کرونای ۱۶ نفر دیگر هستیم، افزود: ۵۵ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

*۶۲ درصد جمعیت دزفول غربال شده‌اند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست اظهار کرد: ۶۰ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول مربوط به دزفول است؛ بنابراین بالا بودن میزان بروز کرونا در دزفول نسبت به شوش و گتوند امری طبیعی است.

شاپور مسعودی فر بیان کرد: بر اساس آمارها، در دزفول از هر صد هزار نفر ۱۰ نفر، در شهرستان شوش از هر صد هزار نفر، هفت نفر و در گتوند از ۱۰۰ هزار نفر ۴ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۶۷ درصد مبتلایان به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول مرد و ۳۳ درصد زن هستند، گفت: ۱۳ درصد از مبتلایان به کرونا کارکنان بهداشت و درمان در حوزه دانشگاه بوده‌اند و ۲۵ درصد نیز خانه‌دار بوده‌اند که به دنبال شناسایی منابع آلوده شدن این افراد خانه‌دار هستیم.

مسعودی فر محدوده سنی ۷۵ درصد از بیماران مبتلا به کرونا را در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ۳۰ تا ۶۹ سال عنوان کرد و افزود: از این ۷۵ درصد، محدوده سنی مردان بین ۴۰ تا ۴۹ سال و زنان بین ۵۰ تا ۵۹ سال بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول یادآور شد: ۶۴ درصد از بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند و هیچ گونه سابقه تماس با افراد مشکوک و یا مبتلا به کرونا را ذکر نکرده‌اند، ۱۷ درصد تماس داشته‌اند و تماس داشتن و یا نداشتن ۱۹ درصد از بیماران نیز نامشخص است.

مسعودی فر توضیح داد: ۷۲ درصد بیماران قطعی در حوزه علوم پزشکی دزفول در هنگام بستری علائم تب، ۶۹ درصد سرفه و ۵۷ درصد تنگی نفس داشته‌اند؛ بنابراین ۲۸ درصد از بیماران مبتلا به کرونا حتی تب نیز نداشته‌اند که این امر کار را برای ما سخت کرده است لذا در حال تلاش و بررسی برای تعیین دقیق درصد علائم در افراد هستیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول از بهبودی و ترخیص ۴۴ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ دزفول خبر داد و گفت: ۴۳ درصد از مبتلایان همچنان تحت درمان هستند و ۱۳ نفر شامل ۱۰ بیمار نیز فوت کرده‌اند.

مسعودی فر خواستار رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم شد و گفت: مسافرت نرفتن، تماس نداشتن با افراد بیمار و بیماری زمینه‌ای نداشتن موانع کافی برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا نیست؛ بنابراین مردم باید در کنار پرهیز از این امور، با جدیت بیشتری به بهداشت فردی و عمومی توجه کنند.

وی به اثر بخش بودن کنترل ورودی‌های شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون بالغ‌بر ۳۷ هزار نفر در ۵ مبادی دزفول از نظر بهداشتی پایش شده‌اند که از این تعداد، ۷۵ فرد مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته ارجاع داده شده‌اند و تست برخی از آنها نیز مثبت اعلام شده است.

مسعودی فر با تأکید بر لزوم توجه مردم به انجام غربالگری، افزود: تاکنون ۶۲ درصد جمعیت دزفول شامل ۲۶۷ هزار نفر غربال شده‌اند که لازم است تمام مردم در این زمینه مشارکت کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار