کد خبر: ۳۵۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۹ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
معاون وزیر بهداشت
صبح امروز 29 اسفند ماه ، مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم از مبتلا شدن یک دختر سه ساله این شهرستان به بیماری کووید ۱۹ خبر داد و این یعنی خط بطلان بر فرضیه مبتلا نشدن کودکان و نوجوانان به کروناویروس و تاکیدی بر رعایت جدی اصول بهداشتی از سوی تمام سنین .
آراس_ علیرضا رییسی معاون وزیر بهداشت در گفت‌وگویی که به صورت ویدیو کنفرانس با رکنا داشت درباره این مسئله کودکان نیز به جمع مبتلایان به کرونا پیوسته اند  گفت: هیچ زمان گفته نشده است که افراد زیر 10 سال مبتلا نمی‌شوند بلکه این مسئله مطرح بود که علائم کرونا در افراد زیر 14 بروز نمی‌کند.

وی ادامه داد: ما یک آلودگی داریم و یک بیماری که افراد شاید به یک ویروس آلوده شوند اما علائم را بروز ندهند کمااینکه در علم پزشکی هیچ عددی مطلق و صفر نیست بنابراین بیمار شدن کودکان را وقتی در حجم کلی نگاه می‌کنیم آنقدر آمار پایین است که آن را نادیده می‌گیریم.

رییسی اظهار کرد: در کشور ما بیشترین بیماری در افراد بالای 20 سال است اما این دلیل نمی‌شود که مردم رعایت نکنند. امکان آلوده شدن افراد کم سن وجود دارد که ممکن است بیماری خود را به سالمندان منتقل کنند که در آن صورت بیماری علائم خود را نشان می‌دهد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار