کد خبر: ۳۵۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
فرماندار هندیجان از آغاز طرح نظارت، کنترل و محدودیت در مبادی ورودی شهر هندیجان توسط نیروهای نظامی و انتظامی خبر داد.
آراس _ علی بویری اظهارداشت: همزمان با گسترش و اپیدمی ویروس کرونا در کشور به منظور حفظ سلامت مردم و برابر مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان خوزستان و شهرستان هندیجان، از عصر روز سه شنبه طرح کنترل و پایش مبادی ورودی و خروجی شهر هندیجان توسط نیروی انتظامی، پلیس راهور و پلیس راه انجام و جهت دقت و نظارت مستمر بر ورودی‌های این شهرستان اقدامات لازم آغاز شد.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت مردم در اولویت کاری مدیریت شهرستان استان و شهرستان است، ادامه داد: رعایت توصیه‌ها و دستورات ملی و استانی برای مقابله همگانی با ویروس کرونا حائز اهمیت و ضروری است.

رئیس شورای تامین شهرستان هندیجان تصریح کرد: برهمین اساس از همه شهروندان هندیجانی درخواست می‌شود ضمن جدی گرفتن و رعایت توصیه‌های بهداشتی و لزوم ماندن در منزل و سفرنکردن در این بازه زمانی خاص و بحرانی، از خارج شدن از خانه  و حضور در محل‌های شلوغ و پرتردد جدا خودداری کنند.

بویری خاطرنشان کرد: باوجود اینکه مردم کشور هرساله برای تفریح و یا بازدید اقوام به سفر می‌رفتند اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز اقامتی و گردشگری در استان خوزستان و شهرستان هندیجان تعطیل شده است.

فرماندار هندیجان با اشاره به اینکه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان هندیجان، تصمیم به اعمال محدودیت‌های سفر در طول هفته جاری و آینده گرفته‌ است، گفت: این اقدام در راستای جلوگیری از گسترش و شیوع بیشتر ویروس کرونا یا کووید ۱۹ است.

بویری یادآور شد: این محدودیت‌ها شامل ورود خودروها به شهرستان هندیجان، اقامت در اقامتگاه‌ها و مهمانسراهای گوناگون و ارائه خدمات گردشگری و رفاهی به مسافران و همچنین اعمال ممنوعیت تردد در مبادی ورودی این شهرستان می‌شود.

فرماندار هندیجان با تاکید بر اینکه هماهنگی خوبی بین دستگاههای اجرایی این شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان شکل گرفته، گفت: تداوم این روند مستلزم همکاری و رعایت توصیه های بهداشتی و مراقبتی از سوی مردم است.

وی همچنین در بخش دیگری این گفت‌وگو با اشاره به تعطیلی بازار هندیجان در پی گزارش مثبت از ابتلای ۲ مورد از شهروندان به ویروس کرونا، گفت: در همین راستا تردد همه لنج‌های تجاری و همچنین خودروهای حمل کالای ملوانی در این از هفته گذشته ممنوع شد.

رئیس شورای اداری شهرستان هندیجان یادآور شد: از هفته گذشته نیز فعالیت بازار کالای خانگی و آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، قهوه خانه‌ها و کیوسک‌های سطح شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این نیز در سطح شهرستان تردد خودروهایی که کالای ملوانی حمل می‌کنند همچنان ممنوع است و درصورتی که انبارها و مغازه‌هایی بدون اطلاع فرمانداری با این خودروها همکاری داشته باشند، مطابق قانون باید در انتظار برخورد شدید باشند.

به گزارش ایرنا تاکنون ۱۱۰ نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۲۵ نفر از این تعداد جان خود را از دست داده اند.

ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار