کد خبر: ۳۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۰ - ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
استاندار خوزستان گفت: زمینه تشخیص سریع افراد آلوده به ویروس کرونا در خوزستان با راه اندازی آزمایشگاه فوق تخصصی کرونا در اهواز فراهم شده تا از این طریق امکان کنترل این بیماری با عملکرد بهتری صورت بگیرد.
به گزارش آراس، غلامرضا شریعتی روز سه‌شنبه در حاشیه گشایش این آزمایشگاه در اهواز بیان کرد: باتوجه به اینکه با بحث ویروس کرونا روبه رو هستیم، لازم بود آزمایشگاه فوق تخصصی و ویژه‌ای در این رابطه ایجاد شود.
وی با اشاره به سیاست‌های وزارت بهداشت و اقدامات دانشگاه جندی شاپور اهواز برای مقابله و کنترل این ویروس در خوزستان، گفت: این مرکز از امروز فعالیت خود را آغاز کرده و شروع به آزمایش چند نمونه نیز کرده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه این آزمایشگاه مجهز به سه دستگاه Real-time PCR (ریل تایم پی سی آر) است ادامه داد:این دستگاه‌ها تقریبا می‌توانند در هر نوبت ۲۵۰ نمونه را همزمان مورد آزمایش و پایش قرار دهند.

 ایجاد آزمایشگاه تخصصی تشخیص کرونا برای پاسخگویی به نیاز دیگر استان‌ها

شریعتی همچنین از راه‌اندازی یک آزمایشگاه دیگر در شهر اهواز به منظور بررسی نمونه‌های مربوط به افراد مشکوک اشاره کرد وگفت: اعلام نتیجه هر تست در مدت سه تا چهار ساعت صورت می‌گیرد و کیت تشخیص این ویروس نیز برای استان تامین شده است.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان اطمینان داشته باشند که در سریعترین زمان ممکن این بیماری قابل تشخیص است، افزود: در این راستا اقدامات کنترلی و حفاظتی برای کسانی که ممکن است آلوده شده باشند را انجام داده‌ایم.

پیش‌بینی چند بیمارستان برای قرنطینه احتمالی افراد مشکوک

رییس شورای سلامت خوزستان ادامه داد: با توجه به بسیج همه امکانات و آماده سازی بیمارستان‌هایی که برای قرنطینه احتمالی افراد مشکوک لازم بود، اعلام می‌کنیم که زمینه برای کنترل این بیماری در خوزستان وجود دارد.

شریعتی با بیان اینکه این ویروس خصلت‌های خاص خود را دارد، افزود:لازم است تا برای کنترل آن با حوصله، برنامه‌ریزی علمی و کارشناسانه اقدام شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با این تمهیدات بتوانیم هرچه سریع‌تر این بیماری را کنترل کنیم، بیان کرد: جای نگرانی وجود ندارد به این خاطر که امکان تشخیص سریع این بیماری فراهم شده و علاوه بر این نیز اساتید و پزشکان متخصص خوزستان از آمادگی لازم برای مراقبت از مبتلایان و یا ناقلان این بیماری برخوردار هستند./ایرنا


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار