کد خبر: ۳۵۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
همایش سیاسی «انتخاب اصلح، ایران مقتدر» با حضور جمعی از فرماندهان، مسئولان و هادیان سیاسی ستاد ارتش و یکان های تابعه این ستاد، صبح امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.
حضور در انتخابات یک واجب سیاسی است

به گزارش آراس به نقل از روابط عمومی ارتش، در این همایش حجت ااسلام والمسلمین حسین صنعت پور امیری، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش طی سخنانی با اشاره به اینکه از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و برخی مراجع عظام، حضور در انتخابات یک  واجب سیاسی است و وجوب آن عینی است نه کفایی، گفت: حتی برابر نظر برخی مراجع، واجباتی مثل نماز و روزه قضا دارد ولی انتخابات واجبی است که قضا ندارد.

وی در ادامه گفت: از گذشته های دور تا امروز برخی انسان ها با دنیاگرایی و نفی آخرت زندگی کردند و برخی نیز گمان می کردند که برای رسیدن به آخرت، باید از دنیا فاصله گرفت اما تفکر دینی ناب و اصیل که برگرفته از آموزه های وحیانی است، تعارض و تضادی بین این دو نمی بیند.

حجت الاسلام صنعت پور افزود: در اندیشه زلال امام خمینی (ره) تعارض و دوگانگی بین دنیا و آخرت وجود نداشته بلکه او برای آبادی دنیا و آخرتمان قیام نمود و البته نهایت و غایت توسعه ای که در ذهن امام (ره) بوده، توسعه معنوی است و توسعه سیاسی و اقتصادی وسیله و ابزار است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در ادامه گفت: در مسیر چهل ساله انقلاب اسلامی برخی با اشتباه، از توسعه معنوی که مایه رشد و پیشرفت جامعه حتی در حوزه اقتصادی و سیاسی است، غفلت کرده‌اند. از منظر امام خمینی (ره) کسی که وابستگی فرهنگی دارد، به استقلال اقتصادی و سیاسی نمی رسد.

وی تصریح کرد: حضور در انتخابات و انتخاب افراد باید از این منظر باشد؛ افرادی که از جهت فکری و فرهنگی وابستگی به بیگانه دارند نمی توانند حتی در توسعه اقتصادی نقش آفرینی کنند.

در ادامه این همایش سیاسی یک روزه، سرهنگ فلاح، معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و حاجی نجار، کارشناس و پژوهشگر حوزه سیاسی کشورمان در خصوص اهمیت شرکت گسترده و انتخاب آگاهانه در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مطالبی را مطرح کردند.

گفتنی است، همایش سیاسی «انتخاب اصلح، ایران مقتدر» به همت معاونت سیاسی اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش و با هدف تبیین و تحلیل ابعاد مختلف حوزه سیاست داخلی و بین المللی پیرامون انتخابات دوم اسفند ماه جاری به مدت یک روز در دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار