کد خبر: ۳۴۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
مشاور پارلمانی مدیرعامل بانک کشاورزی ایران خبر داد:
سید محمد سادات ابراهیمی از احداث بزرگترین کشتارگاه طیور غرب کشور با ظرفیت ۴۵ میلیون قطعه در شهرستان شوشتر خبر داد.

احداث بزرگترین کشتارگاه طیور غرب کشور در شهرستان شوشتر

به گزارش آراس ، سید محمد سادات ابراهیمی ضمن بیان مطلب فوق ابراز داشت: با گذشت حدود ۴ سال و با موافقت کارگروه ملی و تخصیص اعتبارات لازم از محل تبصره ۱۸ این پروژه بزرگ کشتارگاه طیور خط یک و ٢ به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه افزود: بر اساس گزارش‌ کارشناسی سازمان جهاد کشاورزی، این پروژه شرکت پویا صنعت نوید البرز بدون استفاده از تسهیلات بانکی ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امید می رود تا در ادامه و با اختصاص تسهیلات بانکی مصوب این پروژه به بهره برداری برسد.

این عضو سابق کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های متداوم صورت گرفته اظهار داشت: در سال ۱۳۹۴ پس از انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری بین سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان و شرکت پویا صنعت نوید البرز فرآیند اجرای این پروژه بزرگ کلید خورد و در شرایط کنونی این کار در مرحله پایانی اخذ تسهیلات از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قرار دارد.

وی با اشاره به اخذ مصوبه کار گروه ملی در راستای اجرای این طرح بزرگ ابراز داشت: از آنجایی که اعتبار لازم جهت اجرای این طرح بالاتر از اختیارات کارگروه استانی بود با نظر مساعد مدیرعامل سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به پرونده این کشتارگاه به کارگروه ملی ارجاع داده شد و در نهایت با موافقت وزارتخانه های کشاورزی، نیرو ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان محیط زیست و سازمان برنامه و بودجه این پروژه بزرگ غرب کشور مصوب شد.

سادات ابراهیمی تصریح کرد: ایجاد این مجتمع صنعتی که عملاً حلقه مفقودهای در راه رشد دامداری کشور بخصوص مناطق دام خیز  به شمار می رود و ایجاد کشتارگاه ها در این مناطق به عنوان عامل مؤثر در حذف واسطه ها و جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از خسارت وارده به دامدار در اثر حمل دام زنده به مراکز جمعیتی دور و کمک قابل توجهی به اقتصاد دامپروری این منطقه می کند.

مشاور پارلمانی مدیرعامل بانک کشاورزی ایران در پایان گفت: باید با همراهی بخش خصوصی و کاستن موانع سرمایه گذاری و تولید در راستای اشتغال زایی برای جوانان این مناطق محروم و نیل به اهداف عالیه نظام گام برداشت.

یادآور می شود موقعیت جغرافیایی این پروژه در کیلومتر ۵ محور شوشتر - مسجدسلیمان می باشد و پس از بهره برداری به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای بیش از ۱۵۰ نفر اشتغال زایی ایجاد خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار