کد خبر: ۳۴۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۲ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸

 

کارخانه جمع‌آوری و فرآورش گازهای مشعل در منطقه غرب کارون کلنگ‌زنی شد


به گزارش آراس به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان کارخانه جمع‌آوری و فرآورش گازهای مشعل در منطقه غرب کارون روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه در میدان نفتی جفیر با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان کلنگ‌زنی شد

استاندار خوزستان در این آئین گفت: گازهای مضری که هم اکنون سوخته می شود با اجرای پروژه پس از ۵ سال شرکت اروندان از آن به ارزش ۱۲۵ میلیون دلار درآمد کسب خواهد کرد.

شریعتی افزود: همچنین شرکت مهندس مشاور کاناز هم که سرمایه گذار است سود خواهد کرد و همچنین مزیت مهم این طرح حفظ محیط زیست و سلامت مردم خواهد بود.

استاندار خوزستان ادامه داد: با اجرای پروژه گازها در هوا سوخته نخواهد شد و شرکت پتروشیمی امیرکبیر که با مشکل خوراک مواجه است و مطابق با قرارداد با پتروشیمی بندر امام ۴۰ درصد از خوراک تحویلی اش توسط بندر امام تامین می شود که زمانی که میزان خوراک کاهش پیدا می‌کند بندر امام خودش خوراک دارد اما امکان تامین خوراک پتروشیمی امیرکبیر را ندارد و هم اکنون این مشکل وجود دارد.

شریعتی خاطرنشان کرد: در این پروژه هزار میلیارد تومانی پتروشیمی امیرکبیر با شرکت مشاور کاناز شریک شده که بعدا خوراک آنها تامین شود در نتیجه شرکت پتروشیمی امیرکبیر هم از این پروژه سود می برد و خوراکش پایدار خواهد شد.

استاندار خوزستان یادآور شد: مردم منطقه هم مشغول به کار خواهند شد و بیش از هزار نفر فرصت شغلی در طول اجرای پروژه و پس از آن صدها فرصت های شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار