کد خبر: ۳۴۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
وزیر نیرو:
وزیر نیرو در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان، مدیریت سیلاب این استان را تجربه ای قابل عرضه در سطح جهانی دانست.
به گزارش آراس، رضا اردکانیان وزیر نیرو، عصر سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه خوزستان با اشاره به سیلاب های این استان گفت: تجربه بسیار موفق مدیریت استان در این زمنیه تجربه ای قابل عرضه در سطح بین المللی است که باید از نظر ابعادی مستند، مکتوب و عرضه شود تا بتوان از آن استفاده کرد. 

وی افزود: این آخرین سیلاب خوزستان نخواهد بود. خوزستان همواره با خطر سیلاب مواجه است و اگر بخشی نگری ها و تمرکز گرایی ها ادامه پیدا کنند نتیجه ای جز خسارت نخواهد داشت. بحث هایی نظیر سیلاب، مدیریت خشکسالی، توسعه و حکمرانی در تقسیمات کشوری ضرورت جدی امروز و فردای کشور ما هستند و حتما باید از این جهت درمان شویم. 

اردکانیان بیان کرد: اگر مسائل مربوط به تغییر اقلیم را بپذیریم و بحث های کارشناسانه به سمت وارد شدن در تغییر اقلیم به عنوان یک امر پذیرفته شده بروند؛ سیلاب یک حادثه غیرمترقبه نخواهد بود و باید آمادگی خود را برای کاهش خسارات و افزایش منافع آن بالا ببریم. 

وزیر نیرو با اشاره به آمار جهانی که سهم سیلاب در بین حوادث طبیعی را 43درصد نشان می دهد، ادامه داد: بالاترین خسارت اقتصادی ناشی از سیلاب 662 میلیارد دلار بوده است .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار