کد خبر: ۳۴۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۶ - ۱۸ دی ۱۳۹۸
مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان:
اهواز- مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان گفت: کمبود ۱۰هزار کلاس درس و همچنین ۱۰هزار کلاس درس تخریبی در استان خوزستان وجود دارد.


به گزارش خبرنگار آراس، علی قربانی در آیین افتتاحیه مدرسه ۱۲کلاسه شهرستان گتوند اظهار کرد: استان خوزستان دارای ۵۰۰پروژه مدرسه سازی در قالب ۲هزارو ۵۰۰کلاس درس است.

وی افزود: اعتبارات این پروژه شامل ۲۰۰میلیارد تومان اعتبارات استانی، ۱۵۰میلیارد تومان اعتبارات ملی و ۱۳۰میلیارد تومان نیز جزء تعهدات خیرین بوده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان با بیان اینکه استان خوزستان علیرغم دارا بودن این اعتبارات خوب، مشکلات زیادی نیز در این راستا دارد، بیان کرد: ۳۰درصد از فضاهای موجود آموزشی در استان خوزستان تخریبی هستند.

وی با اشاره به اینکه اکنون شش هزار و ۵۰۰کلاس درس در خوزستان وجود دارد، گفت: ۱۰هزار کلاس تخریبی و ۱۰هزار کمبود کلاس در استان خوزستان وجود دارد.

قربانی بیان کرد: بنیاد قلم چی دارای ۱۲پروژه در قالب ۵۹ کلاس درس در استان خوزستان است که تا کنون ۹مدرسه با ۳۹کلاس درس آن به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: این مدرسه که اکنون در شهرستان کتوند افتتاح می شود ۱۲کلاسه بازیر بنای هزارو ۶۰۰متر و با اعتباری بالغ بر ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان به بهره برداری رسیده است و همچنین مدرسه شش کلاس با هزار متر و اعتباری حدود یک میلیارد ۶۰۰در شوشتر به تا ساعات دیگر به بهره برداری خواهد رسید.

قربانی عنوان کرد: همچنین ۱۰میلیارد تومان کمک خیرین به مناطق زلزله زده مسجد سلیمان بود که عملیات اجرایی این پروژه ها آغاز شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار