کد خبر: ۳۴۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۱۴ دی ۱۳۹۸
از سوی استاندار خوزستان؛
اهواز ـ استاندار خوزستان جزئیات مراسم تشییع پیکر شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در اهواز را تشریح کرد.
به گزارش آراس، غلامرضا شریعتی ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فردا از ساعت هشت صبح از میدان مولوی به سمت چهارراه نادری با حضور باشکوه مردم یک روز تاریخی و به یادماندنی را به یادگار می گذاریم و مردم خوزستان و اهواز نشان می دهند که چگونه قدرشناس مجاهدان فی سبیل اله، سربازان انقلاب، اسلام و کشور و خواهند بود.

وی افزود: به همین دلیل ادارات و مدارس و همچنین دانشگاه های اهواز، کارون، باوی و حمیدیه را تعطیل اعلام می کنیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: تعطیلی در سایر شهرستان ها برعهده فرمانداران واگذار شده است و در صورتی که برآورد می کنند از آن شهرستان ها تعداد قابل ملاحظه ای امکان حضور در مراسم دارند، می توانند در ساعاتی تعطیلی را اعلام کنند.

شریعتی ادامه داد: اعلام تعطیلی در شهرستان ها بر عهده شورای تأمین آنها (به ریاست فرمانداران) خواهد بود.

وی عنوان کرد: فردا ساعت هشت صبح میزبان پیکر این شهید عالی مقام با حضور مردم هستیم و تمام مردم استان را اعم از اصناف، کارگران، کارمندان، هنرمندان، ورزشکاران، عشایر قبایل عرب و بختیاری، دانش آموزان و دانشجویان را برای هرچه باشکوه تر شدن این مراسم دعوت می کنیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان همیشه نشان داده که قدردان مجاهدات و رشادت های بزرگان است، گفت: سردار سپهبد قاسم سلیمانی علاوه بر اقدامات ملی که این سردار انجام داد و مرزهای رسمی را کیلومترها عقب تر برد تا کشور از آسیب و گزند دشمنان دور باشد و جان خود و همرزمان را برای امنیت و آسایش کشور به خطر انداخت، در سیل فروردین 98 مجاهدت ها و حضور فعالانه ایشان و به استخدام گرفتن تجهیزات و امکانات سپاه همراه با دعوت کردن از شهید ابومهدی المهندس برای اعزام امکانات زیادی از جمله بیل مکانیکی، آمبولانس، بیمارستان صحرایی و تجهیزات مهندسی برای ساخت سیل بند فراموش نشدنی است.

شریعتی بیان کرد: اگر این کمک ها و تجهیزات مهندسی برای ساخت سیل بندها نبود شهرستان های شادگان، کارون، خرمشهر و حتی آبادان در معرض آبگرفتگی شدیدتری قرار می گرفت؛ هیزات و امکانات ارسالی کمک های بی دریغی در حوزه کنترل سیلاب داشت و مردم اینکارها را فراموش نمی کنند و برای تجلیل از مقام شامخ شهید و شهادت می آیند.

وی بااشاره به اینکه آموزش و پرورش باید برای برگزاری امتحانات نهایی کشوری در روز یکشنبه تمهیدات لازم را پیش بینی کند،یادآور شد: امیدوارم که استان خوزستان به عنوان اولین استان میزبان لایقی برای درآغوش گرفتن این شهید سرافراز اسلام باشد.

شریعتی اضافه کرد:مردم با مسئولان، دلسوزان، مجاهدان فی سبیل اله و کسانی که برای امنیت و آسایش مردم چه خطرها می پذیرند و جان عزیز خود را فدا می کنند، همبستگی و دلبستگی خوبی دارند.

وی در پایان گفت:با توجه به تجارب قبلی و حضور پررنگ مردم اهواز قطعا این شهرستان در استقبال از پیکر شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی الگوی نمونه ای برای سایر شهرهای کشور خواهد بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار