کد خبر: ۳۴۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۳ - ۱۹ آذر ۱۳۹۸
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در این آیین نبود زیرساخت‌های عمرانی مناسب را از عمده مشکلات خرمشهر بیان کرد و گفت: خرمشهر با توجه به ویژگی خاص اقتصادی علاوه بر برطرف کردن مشکلات خودش می‌تواند دروازه‌ رونق اقتصادی خوزستان باشد.
فرماندار ویژه خرمشهر روز سه‌شنبه با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و جمعی از مسوولان استانی و محلی معرفی شد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در این آیین نبود زیرساخت‌های عمرانی مناسب را از عمده مشکلات خرمشهر بیان کرد و گفت: خرمشهر با توجه به ویژگی خاص اقتصادی علاوه بر برطرف کردن مشکلات خودش می‌تواند دروازه‌ رونق اقتصادی خوزستان باشد.

علی حسین حسین‌زاده محوریت و اتکا بر نیروی انسانی را از راه‌های توسعه اقتصادی بیان کرد و ادامه داد: اگر نگاه ما با تکیه بر ظرفیت‌های انسانی شکل گیرد نیروهای تحصیل کرده در این شهرستان می‌توانند محور توسعه باشند.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهار دهه اخیر و به ویژه در استان خوزستان توانسته نیروی تحصیل کرده و متخصصی را تحویل جامعه دهد.

حسین‌زاده با اشاره به در پیش بودن یازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موظف هستیم بسترهای مشارکت‌ حداکثری سیاسی مردم را با وجود همه کمبودها فراهم کنیم.

وی با تاکید بر لزوم مشارکت همه اقشار مردم در انتخابات اسفند امسال ادامه داد: دنبال برگزاری انتخابات بی‌طرف، سالم و رقابتی در خوزستان و شهرستان‌ها هستیم.

فرماندار جدید خرمشهر نیز گفت: برای برون رفت از مشکلات و مسایل هر شهرستان باید ابتدا مشکلات شناسایی شود که براساس مطالعه اجمالی زیرساخت های این شهرستان با مشکل جدی روبه رو است.

محمد حیدری افزود: با ارزیابی‌ انجام شده مشکلات و ظرفیت‌های خرمشهر با ظرفیت‌های بالقوه‌ای آن قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی باید به تهیه برنامه جامع این شهرستان کمک کنند تا مشکلات را برطرف و از ظرفیت‌ها برای پیشرفت و آبادانی خرمشهر و کشور استفاده کنیم.

حیدری گفت: خرمشهر به عنوان یکی از شهرهای راهبردی در کنار دهانه خلیج‌فارس و اروندرود این توانمندی و قدرت را دارد  میزبان کشتی های با بارنامه بین المللی باشد.

وی راه آهن، بندر، فرودگاه، منطقه آزاد اروند را از ظرفیت‌های موجود در شهرستان خرمشهر بیان کرد و افزود: مرز بین المللی شلمچه ، حماسه اربعین حسینی، راهیان نور و مردمان وفادار به انقلاب اسلامی و جوانان غیور این شهرستان از  ظرفیت‌های است که می‌تواند باعث تحول در منطقه شود.

فرماندار پیشین خرمشهر نیز گفت: شهرستان خرمشهر ظرفیت‌های بالایی در زمینه های مختلف دارد و نیاز است با تلاش دولتمردان گام‌های موثری برای ایجاد اشتغال و فراهم کردن زیرساخت‌ها انجام شود.

کورش مودت، تکمیل پروژه ساحل‌سازی، آسفالت معابر و ایجاد زیرساخت‌های آب‌وفاضلاب را از جمله طرحهای نیمه تمام خرمشهر بیان کرد و افزود:ادامه پروژه ساحل‌سازی، آسفالت و احداث شبکه فاضلاب از خواسته‌های مردم خرمشهر است.
کورش مودت فرماندار پیشین خرمشهر چندی پیش به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان معرفی شد. محمد حیدری نیز پیش از این سکان‌دار فرمانداری دزفول بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار