کد خبر: ۳۴۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: هرساله میان شرکت توزیع برق و شهرداری توافق نامه ای صرفا جهت کار هرس درختان امضاء می شود که هرس درختانی که شاخه های آنها با خطوط شبکه برق تداخل دارند انجام شود به گونه ای که به تنه درختان نیز آسیبی وارد نشود.
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز: عملیات لایروبی مناطق شهری اواسط تیرماه انجام شد

به گزارش آراس علیرضا عالی پور افزود: عمدتا درختانی که با خطوط برق تداخل دارند در محدوده پارکها و آیلندها هست که تحت پوشش پیمانکاران فضای سبز است و درختانی که مالکان آنها را کاشته اند. برابر ضوابط شهرسازی، هر سال این اقدام توسط شرکت برق انجام می شد که متاسفانه امسال شرکت توزیع نیروی برق عملیات هرس درختان مذکور را انجام نداد.

وی گفت: هرگونه کم کاری در این زمینه متوجه شرکت توزیع برق است. بالغ بر 200 هزار درخت در خیابانهای فرعی و در تداخل با شبکه فشار ضعیف و متوسط است. اما آنچه مشهود است، هرس سرشاخه های دارای تداخل با کابل های شهری انجام نشده و به صورت تقریبی حدود 1 هزار اصله درخت دچار سقوط  و موجب قطع برق شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهوازادامه داد: قطع خطوط برق علاوه بر خاموشی گسترده در سطح شهر اهواز، موجب خاموشی ایستگاههای پمپاژ که بار اصلی تخلیه آبگرفتگی موجود در سطح شهر را بر عهده داشتند، شد .

عالی پور با اشاره به بارش شدید روز های گذشته افزود: در فاصله دو ساعت 60 میلی متر بارندگی داشتیم که با طوفان شدید نیز همراه بود و این حادثه در جای خود قابل تامل است.

وی اظهار کرد: امسال با تعامل خوبی که میان شهردار اهواز و شرکت آبفا ایجاد شد، زودتر از سالهای گذشته عملیات لایروبی از اواسط تیرماه آغاز شد که 50 درصد هزینه لایروبی را نیز شهرداری متقبل شد و به نسبت بارش های سنگین، میزان آبگرفتگی بسیار پایین بود و آبگرفتگی های عمده برطرف شد.

وی افزود: سال گذشته در خیابان انقلاب که در زمینه آبهای سطحی دچار مشکل اساسی بود، شرکت آبفا اهواز پروژ ه ای را اجرا کرد که باعث رفع کامل آبگرفتگی ها شد. هرجا پروژه نیمه کاره آبفا به اتمام رسیده، مشکل شهروندان نیز حل شده و آبگرفتگی نیز برطرف شده است.

وی گفت: شهرداری همواره با شرکت آبفا و توزیع نیروی برق همکاری لازم را جهت اجرای پروژه ها داشته است و بیشتر آبگرفتگی در نقاطی بوده که دچار قطعی برق شده بودند و پمپاژها از کار افتاده بودند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار