کد خبر: ۳۴۶۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۱ - ۰۶ آبان ۱۳۹۸
آراس- بخشدار معمولان گفت: سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی در پلدختر راه ارتباطی ۸۰۰ خانوار روستایی را قطع کرد.
سیلاب در پلدختر راه ارتباطی ۸۰۰ خانوار روستایی را قطع کرد

به گزارش آراس: سیدحبیب الله موسوی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پلدختر اظهار کرد: سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی در اثر بارندگی‌های اخیر باعث قطعی ارتباط اهالی مناطق بن لار و زیودار شد. 

وی تصریح کرد: پل موقتی که پس از سیل فروردین ماه 98 با تخریب پل ارتباطی برای ایجاد ارتباط روستاهای طاق عباسعلی، لیت بر، کلات، کلات برآفتاب،چم حیدر و زیر انبار در بستر رودخانه بنا شده بود با بالا آمدن مادیان‌رود در بارندگی‌های اخیر، تخریب شد. 

بخشدار معمولان افزود: با تخریب این پل موقت راه ارتباطی 460 خانوار ( 2 هزار و 50 نفر)  در این روستاها قطع شد.

وی یادآور شد: عرشه پل اصلی برای ارتباط این روستاها از سوی راهداری شهرستان پلدختر نصب شده اما به دلیل عدم ایجاد خاک ریز آماده رفت و آمد نیست که با نخستین بارندگی اکنون راه موقت آنها تخریب شده است. 

موسوی خاطرنشان کرد: راه ارتباطی 300 خانوار روستایی با یک‌هزار و 200 نفر جمعیت در روستای بن‌لار با تخریب پل موقت مونه در کف رودخانه بر اثر افزایش حجم آب رودخانه های فصلی در بارندگی‌های اخیر از بین رفت. 

بخشدار معمولان گفت: هم اکنون راه ارتباطی روستاهای مناطق بن لار و زیودار به عنوان قطب تولید انجیر سیاه کشور قطع شده از این رو از مسوولان مربوطه و راهداری درخواست می‌شود، در نخستین فرصت پل موقت برای ارتباط این روستاها احداث کنند. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار