کد خبر: ۳۴۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۰۵ آبان ۱۳۹۸
خوزستان در سالروز شهادت نبی مکرم اسلام حضرت محمدابن‌عبدا...(ص) و سبط اکبرش امام حسن مجتبی(ع) غرق در عزا و ماتم است.
به گزارش آراس" به همین مناسبت بیشتر مساجد، حسینیه ها و تکایا در خوزستان شنبه شب و روز شنبه ، شاهد برپایی مجلس عزاداری و نوحه خوانی در سوگ شهادت پیامبر اسلام(ص) و کریم اهل بیت(ع) کردند.

در این آیین ها که تا پاسی از شب ادامه داشت سخنرانان و وعاظ در منقبت و سجایای اخلاقی و نیز مظلومیت پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) به ایراد سخن پرداختند.

برخی شهروندان نیز به همین مناسبت در منزل خود مجلس عزا و روضه خوانی برپا کردند ، و برخی نیز به یاد مظومیت کریم اهل بیت(ع) اقدام به توزیع نذورات و اطعام کردند.

حضور جوانان و نوجوانان در حالی که لباس مشکی برتن داشتند در این آیین ها چشمگیر بود.

در اهواز نیز مساجد و حسینیه ها و نیز مکان های متبرکه از جمله بقعه متبرکه علی ابن مهزیار اهوازی شاهد برپایی و اقامه مجلس عزا بود.

در برخی شهرستان های خوزستان نیز متولیان هیات ها ، با به راه انداختن هیات های عزاداری در سطح خیابان های شهرها با حضور اقشار مختلف مردم، اقدام به عزاداری و سینه زنی کردند.

در دزفول نیز آیین تشییع نمادین امام حسن مجتبی(ع) با حضور اقشار مختلف مردم در خیابان های این شهر برگزار شد.

آیین سوگواری و عزاداری سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) شنبه شب و روز یکشنبه در مناطق مختلف اندیمشک ، از جمله گلزار شهدا، با حضور عاشقان اهل بیت (ع) برگزار شد.

حضرت محمد ابن عبدا... پیامبر گرامی اسلام(ص) پس از ۲۳ سال عهده ‏دار امر رسالت و نبوت، در ۲۸ صفر سال ۱۱ هجری قمری و به روایتی بر اثر مسموم شدن، در سن ۶۳ سالگی به شهادت رسید.
امام حسن(ع) فرزند امام علی بن ابیطالب(ع) و حضرت فاطمه(س) نیز به روایتی در ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری قمری و در ۴۷ سالگی به دست همسر خود ناشی از خوراندن زهر مسموم، و به شهادت رسید گرچه روایت شهادت آن حضرت در هفتم ماه صفر صحیح تر به نظر می آید.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار