کد خبر: ۳۴۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۰۵ آبان ۱۳۹۸
مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۴۵۶ نفر با عارضه تنفسی، به دنبال بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته به مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان مراجعه‌ کردند.
به گزارش آراس: فرهاد حمزه لویی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این آمار مربوط به هشت صبح روز شنبه هفته جاری تا هشت صبح روز یکشنبه است که از این تعداد ۳۷۹ نفر سرپایی درمان و ۷۷ نفر بستری‌ شدند.

در روزهای دوم و سوم آبان نیز ۵۸۱ نفر و ۲۸ مهر نیز ۲۸۶ نفر با عارضه تنفسی به بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز مراجعه‌کردند.

در اواخر مهر پارسال نیز ۸۶ نفر با عارضه تنفسی همزمان با نخستین بارندگی‌ پاییزی و وقوع همزمان گرد و غبار راهی مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز شدند.

در پی بارش نخستین بارش باران در آذر سال ۹۶، ۱۸۴ نفر با عارضه تنگی نفس به مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه مراجعه‌کردند.
تنگی نفس شهروندان خوزستانی همزمان با نخستین باران‌های پاییزی از سال ۱۳۹۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۴ بیش از۶۰ هزارنفر به دلیل مشکلات تنفسی به مراکز درمانی مراجعه‌کردند.
در نخستین شب بارندگی پاییزی در سال ۱۳۹۵ در خوزستان کمتر از یکهزار نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که کاهش ۷۰ تا ۸۰ درصدی نسبت به سال های گذشته را داشت.
۱۸ گزینه به عنوان عامل این تنگی نفس در خوزستان بررسی‌ شد و چهار احتمال "مشعل‌های چاه‌های نفت، سوزاندن مزارع نیشکر، سوزاندن زباله و گرده‌های گیاهی" به عنوان عامل تنگی‌نفس معرفی شدند.

دانشگاه علوم پزشکی اهواز در آخرین اعلام نظر، گرده درخت کونوکارپوس را به عنوان عامل اصلی این نفس‌تنگی ها معرفی‌کرد.
با توجه به تمهیدات انجام شده از جمله رعایت نکات پیشگیرانه از سوی مردم همچنین هرس درختان کونوکارپوس پیش از گل‌دهی در خوزستان، بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی خوزستان به دلیل عارضه تنگی نفس تا حدقابل ملاحظه‌ای کاهش‌ یافت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار