کد خبر: ۳۴۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان:
سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان درخصوص وجود دکل‌های مخابراتی در برخی مدارس استان، گفت: نظر وزارت بهداشت بر این است که این دکل‌ها از مدارس منتقل شوند.
به گزارش آراس: مهدی رفیعی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (28 مهر) در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: مهر امسال شرایط خاصی داشت، به این دلیل که آموزش و پرورش خوزستان با سرپرست مدیریت می‌شود. همچنین کمبود نیروی انسانی از مشکلات پیش روی امسال بود اما خوشبختانه در 23 شهریور به آمادگی لازم برای آغاز سال تحصیلی رسیدیم.

وی افزود: امسال بیش از یک میلیون و 100 هزار دانش‌آموز و حدود هشت هزار معلم حق‌التدریس و 57 هزار معلم رسمی ساماندهی شدند. همچنین هزار و 290 نفر جذب شدند و به نیروی حق‌التدریسی پیوستند و حدود 823 نفر از مربیان پیش دبستانی حق‌التدریسی شدند. یعنی در مجموع حدود دو هزار و 113 نفر حق‌التدریسی شدند به گونه‌ای که در برخی شهرها مانند ایذه با 100 نفر معلم مازاد مواجه شدیم. باوجود اینکه پیش‌بینی می‌شد با مشکلات زیادی روبرو شویم اما سال تحصیلی به خوبی آغاز شد.

سرپرست آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: همچنین باید توزیع نیروی انسانی بهینه‌تر شود و در جذب نیرو تلاش کنیم. خوشبختانه با دستور وزیر آموزش و پرورش کمیته‌ای برای استان تشکیل شد. با توجه به اینکه استان ما از نظر اقتصادی تاثیر زیادی بر کل کشور دارد، لذا نیازمند توجه ویژه است. امیدواریم این توجه باعث شود شاخص‌های منفی موجود در آموزش و پرورش استان بهبود یابد.

وی در خصوص وجود دکل‌های مخابراتی در مدارس گفت: نظر وزارت بهداشت بر این است که این دکل‌ها از مدارس منتقل شوند و تا زمانی که این دکل‌ها کماکان در مدارس وجود دارند، حق آموزش و پرورش است که اجاره بها را از مخابرات دریافت کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار