کد خبر: ۳۴۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸
مدیرکل امور اجتماعی استانداری تاکید کرد:
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت: نیاز است در آموزش و پرورش خوزستان مرکزی تشکیل شود تا به صورت مداوم مسئولیت رصد، پایش و غربالگری آسیب‌های اجتماعی را بر عهده بگیرد.
لزوم تشکیل مرکز پایش آسیب‌های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان

به گزارش آراس: محمدصادق کریمی‌کیا در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (28 مهر) در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طرح "نماد" یا نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان برای اولین بار در کشور با این سطح از پوشش، اجرا می‌شود. آموزش و پرورش تا قبل از طرح نماد، مسئولیت بروز آسیب‌های اجتماعی را پذیرا نبود و این خلاء احساس می‌شد.

وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش دچار تله‌های کلیشه‌ای هستیم و هنگامی که صحبت از دانش آموز می‌شود، به این فکر می‌کنیم که همه دانش آموزان در یک شرایط و شبیه به هم هستند اما واقعیت متفاوت است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان بیان کرد: پیش از این آموزش و پرورش در حوزه پزشکی فعالیت‌هایی انجام می‌داد اما خلاء طرحی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی احساس می‌شد. حجم دانش آموزی در استان خوزستان بالا است و نزدیک به هفت هزار مدرسه از این طرح بی‌نصیب می‌مانند.

کریمی‌کیا در پایان گفت: نیاز است در آموزش و پرورش خوزستان یک مرکز تشکیل شود تا به صورت مداوم مسئولیت رصد، پایش و غربالگری آسیب‌های اجتماعی را بر عهده گیرد.

همچنین محمود معزی، معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان، گفت: حوزه تعلیم و تربیت متعلق به همه است اما تعلیم و تربیت غیررسمی، دانش‌آموزان را فرا گرفته که بسیار پنهانی است و نمونه آن حادثه 31 شهریور 97 است.

وی بیان کرد: طرح "نماد" یا نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان به ما این موضوع را می‌گوید که انحرافات مذهبی و اخلاقی را می‌توان در دوران کودکی شناسایی و از آن پیشگیری کرد. باید کمک کنیم که این طرح به صورت جامع اجرا شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار